Kamerka do samochodu to świetne, uniwersalne urządzenie, które ma wiele atutów. Docenią je zarówno profesjonalni kierowcy, jak i osoby, które podróżują z rodziną. Czym kierować się przy zakupie?

Jakie są powody zakupu kamery samochodowej?

Powodów, dla których warto kupić kamerę samochodową, jest wiele. Jeśli chcesz utrwalić piękno swoich podróży, najwyższej jakości kamera samochodowa Nextbase będzie bardzo pomocna. Umożliwi ona tworzenie filmów z podróży, które będą mogli oglądać przyjaciele i które mogą stać się najlepszymi pamiątkami.

Kamera samochodowa może także służyć jako dodatkowy bufor bezpieczeństwa w razie kolizji. Jeśli dojdzie do wypadku, kamera dostarczy dowodów na to, kto jest winny.

Urządzenia tego typu są także nieocenione na parkingach. Są w stanie pokazać, co naprawdę się stało i w jaki sposób doszło na przykład do zarysowania pojazdu. Nagranie posłuży jako dowód w przypadku zgłaszania takich incydentów na policję lub przy staraniach o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Kamery samochodowe mogą także chronić Cię przed oszustami, którzy próbują ukraść Twoje rzeczy podczas postoju.

Jakie cechy powinna mieć dobra kamera samochodowa?

Najważniejszą cechą dobrej kamery samochodowej jest kąt widzenia. Powinien on być odpowiedni dla typu pojazdu, w którym jest zainstalowany. Kąt widzenia będzie miał wpływ na obiekt, na którym chcesz ustawić ostrość, oraz na jego odległość od obiektywu.

Równie ważną cechą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie kamery samochodowej, jest jakość nagrywania i liczba klatek na sekundę. Im wyższe są te parametry, tym lepszej jakości obraz będzie rejestrowany przez urządzenie. 

Ważna jest też wygoda instalacji: jak łatwo będzie zainstalować lub zdemontować to urządzenie w razie potrzeby? Nie należy zapominać o trwałci: urządzenie powinno być odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

W jaki sposób zapisywane są dane z kamery samochodowej?

Kamera samochodowa może rejestrować obraz wideo w samochodzie. Materiał filmowy jest zwykle zapisywany na karcie SD. Warto dowiedzieć się, ile miejsca jest dostępne na karcie SD i jaki format jest na niej używany. Najpopularniejsze formaty to H.264 lub MJPEG, oba umożliwiają nagrywanie wysokiej jakości obrazu, natomiast JPEG jest mniej wymagający, ale zapewnia niższą jakość.

Oto cechy, które musi posiadać dobra kamera samochodowa!

Dobra kamera samochodowa musi być mała i nie rzucać się w oczy. Nie powinna odwracać uwagi kierowcy od drogi, zasłaniając widok na to, co dzieje się przed autem. Kamera powinna być także zainstalowana w takim miejscu, aby była widoczna dla innych osób znajdujących się w pobliżu samochodu, ale nie wpływała na widoczność przez przednią szybę.

Kamera samochodowa powinna mieć tryb nocny, aby można było z niej korzystać o każdej porze dnia i nocy. Aby nagrywać wideo bez przeszkód, należy zakupić urządzenie z filtrem podczerwieni, który umożliwia filmowanie obiektów znajdujących się w odległci do 15 metrów.

Istotne jest, aby w urządzeniu znajdowało się gniazdo karty pamięci, w przeciwnym razie nie będzie można szybko eksportować nagrań wideo. Ważne jest, aby urządzenie rejestrujące miało uniwersalny zasilacz, ponieważ w niektórych samochodach nie pasuje do standardowych wtyczek i dlatego nie można go zasilać za pomocą adaptera. Idealnie byłoby, gdyby kamera samochodowa miała wbudowany akumulator. To kolejny atut, którego nie warto bagatelizować.