Używane samochody niektórych marek kupuje się w nieco inny sposób. Bardzo dobrym tego przykładem jest BMW prosto z Bawarii, czyli marzenie niejednego fana motoryzacji. W przypadku, gdy popełnimy błąd w czasie zakupu, w późniejszym czasie będziemy musieli słono za niego zapłacić. Właśnie dlatego bardzo dużo osób zastanawia się, czy w ogóle opłaca się kupić używane BMW. Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę złożone, a wszystko jest zależne od naszej sytuacji życiowej, jak i materialnej. Co warto wiedzieć na ten temat?

Cena używanego BMW – co warto wiedzieć?

Cena używanego BMW to bardzo trudny aspekt do omówienia. Jest to spowodowane między innymi tym, że samochody niemieckiego producenta występowały w wielu wersjach silnikowych, jak i wyposażeniowych. Nie każda z nich okazywała się tą udaną, dlatego bardzo ważne jest poznanie pełnej historii pojazdu, który zamierzamy zakupić. Następną ważną rzeczą odnośnie do ceny jest fakt, że BMW w porównaniu do innych marek bardzo szybko traci na wartości. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż sytuacja podobnie wygląda z innymi markami premium. Wraz ze wzrostem salonowej ceny danego auta, jego utrata wartości również nie maleje.

Dlaczego należy sprawdzać obowiązkowe wyposażenie?

Nie mówimy tutaj o rozkodowywaniu numeru VIN, jednak jego sprawdzenie za pomocą jednego z dostępnych serwisów jest bardzo ważne. Chodzi przede wszystkim o to, aby zweryfikować, co faktycznie znajduje się w danym samochodzie. Spora część modeli bawarskiego producenta na rynku wtórnym sprzedawana jest na przykład bez filtra DPF. Najczęściej są one usuwane z pomocą szlifierek, co negatywnie wpływa na kondycję silnika. Bardzo podobne sytuacje mają miejsce z całą resztą ekologii. W związku z tym warto zwrócić uwagę na ślady mocowania taksometru. Na tym nie koniec, w czasie zakupu używanego BMW, bardzo istotne jest także zerknięcie na koła. W większości modeli będą one naprawdę drogie, a wiele handlarzy zastępuje je tańszymi zamiennikami, co dodatkowo zaniża wartość auta.

Czy warto sprawdzić używane BMW w ASO?

Sprawdzenie używanego samochodu w autoryzowanym serwisie to wydatek około 1000 złotych. Jeśli jednak mamy co do danego egzemplarza jakiekolwiek wątpliwości, to bardzo często zarówno klasyczny interfejs komputerowy, jak i stacja diagnostyczna w niczym nam nie pomoże. Znacznie lepiej umówić się wcześniej do ASO. Jest to niezwykle ważne, gdyż nieraz kierowcy BMW modyfikują swoje samochody na wszelkie sposoby. Skutkiem tego może być utrata stabilności auta, a w niektórych wypadkach nawet dowodu rejestracyjnego.

BMW – jak długo będziemy mogli nim pojeździć?

Mimo tego, że BMW to solidne samochody, to niestety wiecznie nie będziemy mogli nimi jeździć. W związku z tym, zanim zdecyduje się na zakup tego pojazdu, upewnij się, że stać cię na jego utrzymanie. Nie jest tajemnicą, że serwisowanie BMW kosztuje naprawdę niemało. Właśnie dlatego nie warto oszczędzać na dokładnym sprawdzeniu auta przed jego zakupem. Równie dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie kwoty równej do kilkunastu procent ceny auta na ewentualne naprawy.