Wielu motocyklistów staje przed dylematem, czy klasyczny kask integralny będzie odpowiedni do codziennej jazdy. Szczególnie początkujący bikerzy mogą mieć rozterki przy wyborze pierwszego kasku. Jaki kask motocyklowy wybrać? Podpowiadamy!

Do codziennej jazdy na motocyklu można wybrać kask z pełną zabudową części szczękowej. Wówczas zdecydować można się na modele integralne lub szczękowe. Różnice między takimi produktami to konstrukcja części skorupy, która osłania żuchwę.

Gdy kask ma zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, wówczas lepszym wyborem będzie wersja integralna. W nim głowa motocyklisty jest w pełni zabezpieczona. Podczas uderzenia energia jest bardzo skutecznie rozpraszana, co maksymalnie ogranicza ryzyko urazów.

Duży wybór integralnych kasków w sklepie ułatwia dokonanie dobrego zakupu. Znacznie łatwiej odpowiedni produkt znaleźć przy zakupach internetowych. Taką opcję zapewnia strona Dobre Sklepy Motocyklowe, która zrzesza ponad 170 sklepów stacjonarnych w całym kraju, z czego w 70 punktach działa usługa odbioru zamówionego produktu w sklepie.

Dlaczego kaski integralne są najczęściej wybierane przez motocyklistów?

Do kategorii kasków, które są najchętniej wybierane przez motocyklistów, zaliczają się modele integralne. Wprawdzie część podróżujących w celach turystycznych decyduje się na kaski szczękowe, ale integralna wersja jest w stanie zapewnić większe bezpieczeństwo. Dodatkowo wybranie odpowiedniego modelu to gwarancja komfortu podróżowania.

Wybierając kask integralny turystyczny, należy skupić się na cechach, takich jak:

  • rodzaj zastosowanych materiałów,
  • konstrukcja skorupy,
  • sposób wentylacji.

Pochodzące od renomowanych producentów, są w stanie zapewnić wysoki poziom wytrzymałci. To także gwarancja większej ochrony podczas wypadków oraz dłuższego czasu użytkowania. Właśnie dlatego warto inwestować w najlepsze kaski integralne dostępne na rynku.

Jakie zalety mają kaski integralne?

Do zalet kasków integralnych zalicza się to, że można znaleźć wersje do zastosowania przy różnym sposobie wykorzystania motoru.

Wybrać można modele integralne, które doskonale sprawdzą się:

  • na skuterze,
  • podczas jazdy turystycznej,
  • na motorze sportowym,
  • na motocyklu typu cruiser.

Wiedząc, co to jest kask integralny, można skupić się na wyszukaniu takiego produktu, który będzie miał odpowiednio dopasowane cechy użytkowe do sposobu naszej jazdy jednośladem.

Zanim podejmie się decyzję o tym, który kask wybrać, dobrze jest porównać produkty dostępne w konkretnej kategorii. Pozwala to ustalić, jaki ma odpowiednią konstrukcję i zapewnia komfort podczas jazdy. Kupując kask integralny sportowy, ważne, aby przymierzyć go przed zakupem.

Przymierzenie kasku nie zawsze jest możliwe podczas zakupów internetowych. Jednocześnie łatwiej będzie w sklepach działających w sieci wyszukać spełniający oczekiwania produkt. Rozwiązaniem jest skorzystanie ze stron, takich jak Dobre Sklepy Motocyklowe, które pozwalają złożyć zamówienie w Internecie, ale ostatecznego zakupu dokonać w sklepie stacjonarnym. Atutem będzie też możliwość rezygnacji z dokonania transakcji bez ponoszenia żadnych kosztów i opłat.

W jakiej cenie można kupić kaski integralne?

Jedną z zalet kasków integralnych jest to, że można znaleźć takie wersje, które są dostępne w atrakcyjnych cenach. Oczywiście nie należy nadmiernie oszczędzać, gdyż istotne jest, aby kupić dobrej jakości produkt. Jednak przeglądając wiele ofert, często można znaleźć produkty, które oferują świetną jakość w atrakcyjnej kwocie zakupu. Kaski te oferują m.in. Dobre Sklepy Motocyklowe.