Wiele osób odkłada swoje marzenia motoryzacyjne w odległą przyszłość. Z finansowego punktu widzenia taka postawa nie musi się jednak opłacać. Pozyskanie auta przewyższającego Twoje finansowe możliwości może okazać się mądrą inwestycją. Jak to możliwe? W jaki sposób możesz to zrobić? Zostań z nami!

Skąd wziąć kapitał?

Jeśli auto Twoich marzeń przerasta możliwości Twojego portfela, nie jesteś skazany na wieczne czekanie. Rozwiązania takie jak leasing oraz wynajem długoterminowy pozwolą Ci usiąść za kierownicą upragnionego pojazdu choćby jutro i to bez konieczności zamrażania kapitału. Innymi słowy, aby używać wymarzonego auta, nie musisz go opłacić w ramach jednorazowej transakcji. Leasing i pokrewne usługi pozwalają rozbić cenę pojazdu na przyjazne raty. Jednocześnie jako przedsiębiorca jesteś uprawniony do zaliczenia tych płatności na poczet kosztów prowadzenia działalności.

Zadbaj o wizerunek

Nabycie auta wysokiej klasy ma kilka nieocenionych zalet. Jedną z nich jest możliwość poprawy wizerunku. Nie chodzi tu rzecz jasna o zwykłe przechwalanie się swoim statusem finansowym. W świecie biznesu posiadanie odpowiedniego wizerunku często stanowi jedyną przepustkę do nowych możliwości. Osoby jeżdżące autem wysokiej klasy mogą łatwiej zdobyć zaufanie potencjalnych wspólników i kontrahentów. Aby to osiągnąć, nie trzeba jednak kupować samochodu na własność. W przypadku aut takich jak Mercedes, Jaguar, Lexus lub BMW cena może łatwo przerosnąć zasoby Twojego portfela. Wówczas z pomocą przychodzi leasing. Ta metoda finansowania inwestycji pozwoli Ci usiąść wkrótce za kierownicą wymarzonego modelu bez konieczności podejmowania lekkomyślnych decyzji finansowych.

Opłaca się bardziej niż zakup

Z punktu widzenia przedsiębiorcy leasing stanowi najbardziej opłacalną metodę nabycia auta. Nikogo nie dziwi fakt, iż jest ona wykorzystywana na coraz szerszą skalę. Leasingiem można posłużyć się nie tylko w celu zdobycia wymarzonego modelu. Wielu przedsiębiorców wybiera tę formę finansowania inwestycji, pozyskując całe floty pojazdów dla swoich firm. Co najważniejsze, wszystko to opłaca się znacznie bardziej niż zakup za pośrednictwem pojedynczej transakcji lub kredytu. Jak to możliwe?

Leasing zawdzięcza swoją przewagę nad innymi metodami finansowania oferowanym korzyściom podatkowym. Ich ostateczny kształt zależy od wybranej formy leasingu. W wielu przypadkach przedsiębiorcy są uprawnieni do odliczenia nawet 100% kwoty podatku VAT od wszystkich rat leasingowych! Sprawdź, czy Ty również możesz skorzystać z tych możliwości.

Co stanie się z autem?

Wybierając leasing, to Ty decydujesz o przyszłci auta. Możesz na przykład wykupić pojazd po upłynięciu okresu finansowania, zwrócić go leasingodawcy lub wymienić na nowszy model. Co więcej, decyzji tej nie trzeba podejmować w momencie podpisania umowy. Dzięki temu, gdy przyjdzie Ci dokonać wyboru, będziesz mógł uzależnić go od aktualnych warunków panujących na rynku oraz swoich zasobów finansowych. Nic dziwnego, że leasing cieszy się tak ogromną popularnością!