Eksploatacja samochodu – niezależnie od jego marki – wiąże się ze zużywaniem się jego podzespołów. Jest to naturalna kolej rzeczy. Części wymieniamy z powodu uszkodzenia samochodu, jego naturalnego zużycia lub ze względu na powstałe awarie związane z błędami konstrukcyjnymi. Jakie części do Audi kupujemy najczęściej i czy warto wybrać nowe, czy używane podzespoły?

Części do Audi – najpopularniejsze usterki

Audi to dość renomowana marka samochodów, niemniej nie jest wolna od usterek oraz awarii, które pojawiały się głównie w starszych modelach A3, A4 i A6. Obecnie nowsze modele Audi oferują nieco lepszą jakość wykonania oraz zdecydowanie mniejszą ilość błędów konstrukcyjnych lub wykorzystywania przez producenta słabej jakości komponentów.

Wśród ilości zgłaszanych usterek króluje Audi A3. Do typowych awarii należy zaliczyć: zacierające się tuleje wycieraczek, problem z tulejami stabilizatorów przednich, wadliwy silnik krokowy klapy powietrza, zacierająca się pompka centralnego zamka czy nieszczelny układ chłodzenia. Wśród powszechnie wymienianych wadliwych części do Audi A4 należy wymienić: zaczepy klapki podłokietników, wariatory, tylne wycieraczki, cewki zapłonowe, czujniki parkowania, pompy zamka centralnego oraz panele klimatronic. Typową usterką Audi A6 jest problematyczna automatyczna skrzynia 8-biegowa.

Używane czy nowe części do Audi?

Szukając oszczędności, wielu kierowców decyduje się na zakup używanych części. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze okazuje się najlepszą opcją. Najistotniejszą wadą używanych części Audi jest niepewność ich pochodzenia oraz stanu. Wiele używanych komponentów pochodzi z auto złomów oraz szrotów, gdzie trafiają na rynek bez regeneracji czy chociażby podstawowej inspekcji weryfikującej ich prawidłowe działanie. Jeżeli zatem decydujemy się na zakup używki, warto kupować od sprawdzonych sprzedawców – najlepiej firm z wyrobioną renomą oraz długim stażem działalności.

Nowe części Audi zagwarantują, że element będzie precyzyjnie pasował do modelu samochodu, zapewnią maksymalną żywotność auta, a także możemy kupować je bez obaw o ich stan oraz niepewne pochodzenie. Poza tym każda nowa część opatrzona jest gwarancją.

Niestety, używane części stanowią nierzadko jedyne wyjście – zwłaszcza w przypadku nietypowych komponentów do starszych i rzadko spotykanych modeli samochodów. W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie zamienników. Sprawdzone części zamienne to również doskonały sposób na zakup solidnie wykonanych, nowych, dopasowanych komponentów, które zapewnią wysoką jakość przy jednoczesnej atrakcyjnej cenie.

Szukasz sprawdzonych części do Audi? Sprawdź sklep motoryzacyjny Auto Części Zielonki i wybierz najkorzystniejszą ofertę dla siebie.