W niniejszym artykule przedstawiamy co musisz wiedzieć przed wykonaniem telefonu do firmy zajmującej się pomocą drogową i jak postępować w razie awarii.

Awaria samochodu na środku drogi jest dla wielu naprawdę problematyczną sytuacją. Zwłaszcza jeśli problem nastąpił daleko od domu. Niestety może się to zdarzyć każdemu, bez względu na to, jak doświadczona jest osoba prowadząca pojazd. Od przebitej opony po całkowitą awarię silnika – na drodze wszystko się może zdarzyć, więc tym bardziej należy mieć zaufanych specjalistów świadczących usługi na najwyższym poziomie. Ale zanim znajdziesz firmę holującą samochody w okolicy miejsca zdarzenia, możesz zrobić kilka rzeczy, aby sprawdzić, czy naprawdę potrzebujesz pomocy drogowej.

Pomoc drogowa – co robić po uszkodzeniu pojazdu?

Omówimy kilka kwestii, które każdy kierowca powinien znać zanim zadzwoni do firmy oferującej usługi takie jak pomoc drogowa Poznań. Niektóre z poniższych wskazówek są przeznaczone także dla niedoświadczonych kierowców, którzy po raz pierwszy mają problemy z samochodem. Najprościej jest oczywiście zadzwonić do firmy pomocy drogowej, ale jeśli możesz sam rozwiązać problem w ciągu kilku minut, po co wydawać niepotrzebne pieniądze?

Po pierwsze sprawdź, czy masz benzynę w samochodzie, zanim zadzwonisz do firmy holowniczej. Wiele osób wzywa firmę oferującą pomoc drogową, gdy tylko ich samochód odmówi posłuszeństwa. Jednym z najczęstszych powodów, dla których kierowcy doświadczają awarii, nie jest to, że ich samochody nie działają prawidłowo, ale dlatego, że zabrakło im benzyny. Jeśli twój samochód utknie w pobliżu domu, zawsze możesz zadzwonić po znajomego, aby przyniósł Ci parę litrów paliwa, abyś mógł dotrzeć do najbliższej stacji benzynowej i napełnić bak. Nie ma potrzeby szukania w mojej okolicy firmy holującej samochody w przypadku takich awarii.

Sprawdź, czy nie ma widocznych uszkodzeń lub wycieków

Istnieje wiele powodów, dla których samochody nagle przestają funkcjonować. Regularne przeglądy i konserwacja to świetny sposób na upewnienie się, że Twój samochód zawsze działać będzie prawidłowo. Mechanicy zawsze będą wiedzieć, czy Twój pojazd pali olej, czy ma zły termostat lub czy z Twojego samochodu wycieka jakikolwiek inny płyn. Jeśli masz pewność, że w samochodzie wszystko jest w porządku, nie ma wycieków, w takim razie pomoc drogowa może okazać się faktycznie niezbędna.

Innym częstym powodem, dla którego samochody zatrzymują się w trakcie jazdy, są problemy z elektryką. Często winowajcą jest akumulator lub alternator, który nie ładuje akumulatora. Jeśli zatrzymasz się w trakcie podróży i wiesz, że nie jest to spowodowane fizycznymi uszkodzeniami, spróbuj włączyć światła awaryjne i czekaj na pomoc drogową.

Wybierz profesjonalistów oferujących pomoc drogową

Jeśli masz pewność, że potrzebujesz pomocy drgoowej, koniecznie wybierz renomowaną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, która zadba o Ciebie, Twoich pasażerów i Twój pojazd.