PIRELLI DOŁĄCZA DO PROJEKTU CARS 2, WNOSZĄC SERIĘ PIRELLI WORLD CHALLENGE DO GRY ORAZ TECHNOLOGIĘ MOTORSPORT PIRELLI DO PARTNERSTWA

Londyn, 14 września 2017 – Firma Slightly Mad Studios ogłosiła, że Pirelli dołączyła do projektu CARS w ramach partnerstwa technicznego, promocyjnego i marketingowego, wnosząc do projektu CARS 2 zarówno technologię w zakresie motorsportu i oponiarstwa, jak również premierowej serii GT z Ameryki Północnej, Pirelli World Challenge.
Pirelli World Challenge pojawi się wraz z wydaniem projektu CARS 2 22 września, wprowadzając do gry wszystkie najlepsze serie wyścigów samochodowych GT Ameryki Północnej.

Wyścigi z udziałem opon Pirelli, Pirelli World Challenge, to premierowa seria wyścigowa GT Ameryki Północnej, która przebiega przez liczne 2 kierunkowe trasy, takie jak Long Beach, Circuit of The Americas, Road America, jak również Mazda Raceway Laguna Seca.
Pirelli - Project Cars (1)
W Pirelli World Challenge będzie można grać w CARS 2 w trybie kariery, z udziałem aktualnych samochodów GT3, w ich aktualnym wyglądzie karoserii.

Partnerstwo techniczne w zakresie opon Pirelli, pogłębia wrażenie projektu CARS 2, zwycięzcy w kategorii na najlepszą grę symulacyjną na Gamescom w 2017 r. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu firmy Pirelli w rozwój najnowocześniejszych technologii w zakresie produkcji opon zarówno do motorsportu jak i opon drogowych, techniczny wkład, jaki wniosły do ​​gry i odczuć z jazdy wszystkich ponad 180 samochodów w CARS 2, jest ogromny.
Od budowy karkasu po krzywe poślizgu opony, od sposobu, w jaki opony się nagrzewają, po sposób w jaki pękają i zużywają się za sprawą termomechaniki ogumienia, partnerstwo Pirelli w ramach projektu CARS oznacza, że kierowcy znajdą się jeszcze bliżej realnego świata motorsportu.
Pirelli - Project Cars (3)

„Nad projektem CARS 2 pracowaliśmy przez wiele miesięcy” powiedział Greg Gill, CEO i Dyrektor Generalny Pirelli World Challenge. „Wierzymy, że szansa dla fanów Pirelli World Challenge, by w pełni zanurzyć się w doświadczaniu ulubionych samochodów i torów doprowadzi do nowych przedsięwzięć, których fani i seria mogą się spodziewać. Cieszymy się z włączenia się w projekt CARS 2 z naszymi samochodami PWC w akcji.”

„Współpracując z Slightly Mad Studios i widząc jak ich procesy odzwierciedlają nasze pod wieloma względami było dla nas bardzo interesujące” – powiedział Mario Isola, Dyrektor Wyścigowy Pirelli.

„Wprowadzenie naszych technicznych i sportowych rozwiązań do projektu CARS 2 było wyjątkowym wyzwaniem, a zapewnienie oponom w grze pełnej symulacji naszych produktów w rzeczywistym świecie było kluczowym elementem współpracy technicznej. Kierowcy, którzy będą grać w CARS 2 będą mieli okazję poczuć, że technologia sportowa, która jest podstawą dziedzictwa Pirelli jest dla nas bardzo ważna”.
Pirelli - Project Cars (4)
„Pirelli, wchodząc we współpracę przy projekcie CARS 2, przyniosło nam natychmiastowe wyniki” powiedział Stephen Viljoen, Dyrektor ds. Operacyjnych w projekcie CARS2. „Porównanie ich danych z naszymi przy użyciu bardzo podobnych metod oznaczało, że możemy je skonfrontować na żywo i natychmiast porównać, gdzie opony Pirelli te z gry różnią się od tych rzeczywistych. Dopasowanie naszych danych do ich danych oznacza, że mamy teraz bardzo dokładny model uślizgu, przyczepności, rozdzierania, nagrzewania się i wielu innych parametrów związanych z oponami, które przekładają się na jeszcze większą autentyczność dla naszych kierowców”.

Pozdrawiamy Społeczność miłników klasyków
Anna Borzęcka
Pirelli Polska Sp. z o.o.
Rafał Piętka
PR Kwadrat Sp. z o.o.