• Bentley wprowadza do oferty specyfikację Mulliner Blackline dla modeli GT i GT Convertible.
  • Nowa opcja daje szansę na dalszą personalizację samochodów oraz jest elegancką alternatywą dla jasnego chromu.
  • Funkcja Blackline jest dostępna jako uzupełnienie ekskluzywnej gamy detail Mulliner.
  • Blisko 40% aktualnych zamówień na model Continental GT jest wyposażonych w opcję Blackline.


Po sukcesie efektownego wykończenia zewnętrznego Blackline, które jest oferowane jako opcja w całej gamie samochodów Bentley, firma zdecydowała się wprowadzić do oferty specyfikację Mulliner Blackline dla modeli GT i GT Convertible.

Nowa linia to uzupełnienie niezliczonych możliwości personalizacji samochodów brytyjskiej marki. Czarna, odważna kolorystyka jest elegancką alternatywą dla chromowanego wykończenia wiodącego w swojej klasie Grand Tourera firmy Bentley. To także odpowiedź na rosnącą popularność ciemnych wykończeń ozdobnych, aż 38% zamówień na Continentala GT na całym świecie obejmuje teraz tę opcję.

W ramach nowej specyfikacji firma proponuje klientom szereg zmian w wyglądzie zewnętrznym samochodów. W wersji Blackline osłona chłodnicy, satynowo-srebrne lusterka, dolne osłony zderzaka oraz wszystkie wykończenia ozdobne, z wyjątkiem logotypu Bentley, będą czarne. Dodatkowo, przyciemnione, a następnie podkreślone jasnym brandingiem firmy Mulliner, zostaną także charakterystyczne otwory wentylacyjne w kształcie skrzydeł.

Modele GT w wersji Mulliner Blackline posiadają również 22-calowe czarne felgi z samopoziomującymi się osłonami piast z chromowanym pierścieniem. Alternatywnie, w niedalekiej przyszłci dostępne będą czarne obręcze Mulliner z kontrastującymi polerowanymi „kieszeniami”.

Luksusowe wnętrze
Efektowne wnętrze w porównaniu z istniejącą wersją pozostaje niezmienione. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się dowolną kombinacją kolorów, dostępną w ramach nieograniczonej oferty Mulliner lub wybrać jedną z miu polecanych trzykolorowych kombinacji w szerokiej palecie skór firmy Bentley.

Standardowa specyfikacja Mulliner Driving Specification zawiera unikalne pikowanie „Diamond in Diamond”. W kabinie każdego samochodu na siedzeniach, drzwiach i tylnych panelach bocznych znajduje się prawie 400 000 kontrastowych szwów ułożonych w kształcie diamentów. Przez każdy z nich przechodzi dokładnie 712 przeszyć, rozmieszczonych w niezwykle precyzyjny sposób, tak aby wskazywały środek tworzonego kształtu. To prawdziwy znak bezkonkurencyjnego kunsztu motoryzacyjnego.

W zależności od regionu klienci mogą wybierać między 6,0-litrowym silnikiem W12 z podwójnym turbodoładowaniem i mocą 635 KM lub dynamicznym 4,0-litrowym silnikiem V8 o mocy 550 KM.

Poprzez dodanie edycji Blackline do gamy modeli GT, Mulliner wzmacnia pozycję firmy Bentley jako wiodącego światowego producenta luksusowych sportowych Grand Tourerów. Firma po raz kolejny oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Dedykowany oddział Bentley Mulliner jest znany w całym świecie motoryzacyjnym z tworzenia jednych z najbardziej indywidualnych modeli samochodów brytyjskiej marki, jakie kiedykolwiek stworzono. Firma skomponowała ręcznie ponad 1000 unikalnych pojazdów dla klientów, którzy oczekują samochodów tak wyjątkowych, jak ich własna osobowość i szukają rozwiązań dopasowanych do ich indywidualnych oczekiwań.

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Agnieszka Kłusek
biuro prasowe Bentley
[email protected]