• Nowy Bentley Bentayga V8 cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów.
• Polscy klienci wysoko cenią komfort samochodu.
• Luksusowy SUV łączy wyjątkowe wnętrze z dynamiczną jazdą.
• Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Bentley Bentayga spotyka się rosnącym zainteresowaniem polskich klientów. W 2020 roku model przeszedł delikatne zmiany, dzięki którym utwierdził swoją pozycje lidera na rynku luksusowych SUV-ów. Czterolitrowy, doładowany silnik V8 Bentaygi zapewnia 550 KM mocy i prędkość maksymalną 290 km/godz.

Luksus i komfort podróżowania
Od swojej premiery w 2015 roku Bentayga wyznacza standardy luksusu i najwyższą jakość w segmencie SUV. Samochód łączy wysublimowane, rzemieślnicze wykonanie, przykuwający wzrok design oraz osiągi umożliwiające podróż w każdych warunkach.

– Bentayga pozostaje najchętniej kupowaną pojedynczą wersją Bentleya na świecie, ale również w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Piotr Jędrach, dyrektor oficjalnych salonów Bentleya w Katowicach i Warszawie. – Odświeżenie modelu w 2020 roku zostało mile odebrane przez polskich klientów, którzy chętniej zamawiali wersję po liftingu. Co ciekawe, SUV potrafi odpowiedzieć na gust niezależnie od szerokości geograficznej, bowiem w katowickim i warszawskim salonie jest równie popularny i zaczyna wręcz konkurować o pierwszeństwo z modelem Continental.

Osiągi, kunszt i jakość
Nowa odsłona Bentaygi napędzana jest 4-litrowym silnikiem twin-turbo V8 o mocy 550 KM. W połączeniu z automatyczną miobiegową skrzynią zapewnia prędkość maksymalną 290 km/godz. i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy obrotach silnika poniżej 2000 obr./min. W modelu zastosowano takie technologie, jak system start-stop czy zmienna objętość skokowa, dzięki której można odciąć cztery cylindry, gdy podróż nie wymaga dodatkowej mocy. Przekłada się to na wydłużenie zasięgu do imponujących 733 km (wg testów NEDC).

Nowoczesny design i szlachetna elegancja
W 2020 roku do modelu wprowadzono nowy system multimedialny z większym ekranem, który obsługuje bezprzewodowo Apple CarPlay i Android Auto. Z kolei opcjonalny zestaw audio marki Naim dostarcza 1780W za pośrednictwem 20 głników. Wśród nich znajdziemy dwa aktywne głniki basowe pod przednimi siedzeniami oraz wysokotonowe głniki w każdym słupku A i B odpowiadające za wyższe częstotliwości. Dostępny wyłącznie dla marki Bentley system Naim oferuje aż osiem trybów odsłuchu, od Digital Media po Classic.

– Polscy właściciele nowej Bentaygi doceniają przede wszystkim jej komfort – stwierdza Jędrach. – Określają wręcz, że jest on nieporównywalny z innymi modelami. Zapewne wpływ na to ma niemal nieograniczony wybór personalizacji wykończenia, od kwestii praktycznych, jak liczba foteli, po estetyczne, jak choćby kolor przeszyć.

Osobisty charakter
Podczas wizyty w warszawskim lub katowickim salonie klienci mają możliwość dopasować samochód do własnych potrzeb i gustów. Przy personalizacji modelu Bentayga V8 można zdecydować się na jeden z siedmiu standardowych kolorów lakieru lub sięgnąć po przepastną paletę kolorów opcjonalnych. Wybór jest stale poszerzany o nowe odcienie, takie jak luksusowy beż Patina czy Viridian o głębokim odcieniu wiosennej zieleni. Również wnętrze zachęca klientów do wyrażenia własnego stylu. Choćby przy wyborze tapicerki eleganckiego SUV-a można wybierać spośród 15 kolorów w pięciu różnych podziałach kolorystycznych. Dzięki temu każdy egzemplarz Bentleya Bentayga stanowi unikalne, niepowtarzalne dzieło brytyjskich rzemieślników.

Z pozdrowieniami
Wojciech Wołk-Łaniewski
biuro prasowe Bentley