Jeszcze nie opadł kurz po niedawnym 35. Oldtimer Rallye Wiesbaden na alejach parku Zdrojowego w tymże mieście, a znów mieliśmy okazję podziwiać piękne zabytkowe maszyny uczestników 41 Internationale Rallye Wiesbaden 2018.


Międzynarodowy Rajd Wiesbaden rozpoczął się 24 maja i zakończył 26 maja po przejechaniu przez uczestników około 1100 kilometrów trasy biegnącej poprzez dwa kraje (Niemcy oraz Czechy) i w czasie trzech dni. Meta wspomnianego rajdu usytuowana była przed Wiesbaden Kurhaus. Pierwsze samochody pojawiły się na mecie po godzinie 16:00. Załogi witane były serdecznie przez organizatorów oraz zgromadzoną licznie publiczność.

Pomimo zmęczenia i upalnego słońca wszystkie ekipy z uśmiechem minęły linię mety. Tu samochody przystawały na chwilę. Organizatorzy zadbali, żeby każdy otrzymał symboliczny kieliszek szampana. Zaprezentowano się publiczności i można było zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Uczestnicy rajdu ustawiali się na placu przed kasynem, gdzie można było podejść i z bliska zobaczyć te rajdowe maszyny. Oprócz wspomnianych samochodów uczestniczących w rajdzie, pojawili się również inni posiadacze klasyków, aby swoimi pojazdami ubarwić tę i tak świetną imprezę. Naprawdę było co podziwiać.

Na podium uplasowały się następujące załogi:
I miejsce, załoga nr 42, samochód Mercedes 190 E, rok prod. 1985
II miejsce, załoga nr 43, samochód Porsche 911 Carrera, rok prod. 1985
III miejsce, załoga nr 30, samochód Porsche 924, rok prod. 1976

Zapraszam do obejrzenia krótkiej foto relacji z 41 Internationale Rallye Wiesbaden 2018.