Niniejsze opracowanie nie jest katalogiem najnowszych samochodów. Przedstawiono w nim modele pojazdów, najczęściej zakupionych w polskich salonach samochodowych, na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. A więc takich, które – w czasie opracowania tej książki – były lub w najbliższych latach będą w największej liczbie egzemplarzy użytkowane w Polsce – po prostu najpopularniejsze. Od tych wiekowych, np. sprowadzanych jako używane do Polski, mają nowocześniejszą konstrukcję z zakresu bezpieczeństwa, i stanowią mniejsze zagrożenie wypadkowe wynikające z niesprawności.

(…) Opis każdego z wybranych pojazdów obejmuje (…) krótkie informacje dotyczące: rodowodu, konstrukcji i właściwości techniczno-ruchowych oraz danych technicznych. Ważnym uzupełnieniem opisów są ilustracje przedstawiające wygląd zewnętrzny samochodu, wnętrze nadwozia a także rozwiązania konstrukcyjne.

Książka będzie przydatna Czytelnikom, którzy byli, są lub zamierzają być właścicielami prezentowanych pojazdów. Zawiera inne informacje, niż te, podawane w otrzymywanej z samochodem fabrycznej instrukcji obsługi. Przyda się również miłnikom motoryzacji – pomoże poznać modele samochodów osobowych, najczęściej spotykane na polskich drogach (…) (źródło: Od Autora, str. 7)

Autorem książki jest Zdzisław Podbielski – autor kilku tysięcy artykułów i licznych książek z dziedziny motoryzacji. Przez wiele lat w warszawskim Przemysłowym Instytucie Motoryzacji prowadził badania drogowe pojazdów polskiej i zagranicznej konstrukcji.

Do  nabycia na stronie wydawcy: www.wydawnictwo-unitas.pl  lub licznych księgarniach internetowych.

 

podbielski_100_01 podbielski_100_02 podbielski_100_03 podbielski_100_04 podbielski_100_05