Przedstawiam Wam swojego Opla Kadetta D z 1981 roku. W naszej rodzinie jest od 1999 roku. Samochód jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Auto przeszło generalny remont w  latach 2010-2012. Przez ten czas stało w garażu, i  gdy był tylko wolny czas i środki finansowe na to pozwalały, to własnymi siłami i z pomocą przyjaciół remontowałem Kadetta krok po kroku.


Opel posiada silnik o pojemności 1300 cm3 i mocy 75 KM. Wyposażony jest w 4-biegową skrzynię. Jak widać to 3 drzwiowa wersja nadwozia. Kiedyś takich było sporo, dziś to już rzadkość. Przebieg wg stanu licznika to 91 100 km (nie wiem który raz kręcony od zera). Opel bierze udział w lokalnych imprezach charytatywnych, jak i zlotach. Jest oczywiście garażowany. Roczne przebiegi to około 1000 km. Wszystko co jest potrzebne, wykonuję na bieżąco: przeglądy, naprawy. Myślę, że to wspaniały samochód z duszą  o charakterystycznym, kanciastym kształcie. Jeszcze jest  często niedoceniany, ale na pewno coraz bardziej pożądany  przez poszukiwaczy youngtimerów. Pozostało ich już bardzo niewiele.

Pozdrawiam
Arni

Od Redakcji: Zapraszamy Wszystkich do podzielenia się informacjami na temat swojego zabytkowego auta. Odpowiedzi na poniższe pytania prosimy przesłać e-mailem na adres Redakcji: [email protected] W załączeniu do wywiadu: kilka zdjęć – maksymalnie 12. Materiały, które będą przez nas opublikowane, będą nagrodzone upominkiem. ZAPRASZAMY.
Przykładowe pytania do wywiadu: https://klassikauto.pl/zapraszamy-do-udzielania-wywiadow/