W dniu 24 czerwca 2018 roku odbył się VII Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie. Zgromadził ponad 1000 wszelkich pojazdów.

Zdjęcia przedstawiają tylko małą część pojazdów będących uczestnikami tego zlotu. Wiele sfotografowanych aut jest jednostkowymi egzemplarzami w naszym kraju jak np. piękne, czerwone Renault Caravelle, niebieski Amphicar, pomarańczowy NSU RO80 – jedno z pierwszych seryjnie produkowanych aut z silnikiem Wankla, żółta Matra 530 i platynowa Matra Murena – są klasą same dla siebie choćby ze względu na unikatowość zarówno w naszym kraju jaki i na Świecie.

Równie ciekawymi uczestnikami tej jakże zacnej imprezy był biały Opel Matna B stuningowany w stylu lat 80-tych i Skoda Karosa 704 RTO w wersji turystycznej, na której licencji produkowane w naszym kraju były autobusy marki Jelcz (słynne Ogórki). Mnie osobiście najbardziej urzekły (nie licząc przedstawionych i oczywiście Mercedesów, które wręcz kocham, co widać ;-)) Jelcz 315 (którego niestety nie mam na zdjęciu) z kabiną Żubra A80, czarny Pontiac Firebird TRANSAM (niemalże identyczny jak w filmie Mistrz Kierownicy Ucieka, stąd znany pod nazwą Bandit TransAM), Fiat 600 Multipla, Kamper na bazie VW T3, no i wiadomo kilka sztuk VW T1 (w tym jeden silnikiem od 911) oraz cała plejada amerykańskich krążowników szos i piękne salonki na bazie Chevroleta stojące obok siebie i wiele, wiele innych .

Długo by pisać, a i tak którąś z perełek tam będących by się pominęło. Pozostaje jedno, z niecierpliwością czekać na następny VIII Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie , a jeszcze w tym roku odwiedzić kilka imprez zlotowych ku pokrzepieniu duszy/serca.

Grupa Mercedes Benz Wałbrzych i Moto Weteran Wałbrzych pozdrawia
Piotrek ze Strzegomia