Przemysław Łapiński z Michowa (ok. Płońska): „Swoje doświadczenie z motoryzacją zaczynałem od Malucha, później było wiele innych modeli”.


Samochód:
BMW E30 325i Cabrio
Rok produkcji: 1991
Silnik: M20B25, 2,5 litra, 6-cylindrowy
Moc: 170 KM
BMW Kabrio (14) BMW Kabrio (13)

Ten samochód jest w moim posiadaniu od 4 lat. Kupiłem go w Warszawie, był wtedy w opłakanym stanie.

Samochód wymagał sporej pracy. Zacząłem od silnika, który przeszedł kapitalny remont. Na klapie maski zamontowałem dość ciekawe rozwiązanie – osłonę wyciszającą, która pochodzi też z modelu E30, ale w dieslu.
BMW Kabrio (11) BMW Kabrio (10)

Ogólnie auto jest po renowacji. Do wszystkich prac używałem dobrych, oryginalnych części.

Samochód był lakierowany. Polakierowałem także blok silnika wraz z pokrywą zaworów na kolor czerwony.
BMW E30 325i (8) BMW E30 325i (7) OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wnętrze samochodu było dość zdewastowane, wymagało wymiany deski rozdzielczej. Tapicerka wewnątrz jest oryginalna. Jest to sportsitze – typowa, kultowa krata. Wymieniłem również kierownicę na oryginalną, trójramienną z BMW.
BMW Kabrio (1)

Dodatkowo zamontowałem pomarańczowe kierunkowskazy, wskaźniki by Prozac Performance. Niektóre elementy zawieszenia również zostały wymienione.
Układ wydechowy został pozbawiony katalizatora, w zamian jest przelot z ety. Auto już na etapie kupna posiadało sprężyny obniżające SPAX oraz tarcze hamulcowe POWER DISC.
BMW Kabrio (9)

Prace przy tym samochodzie wymagały sporo czasu. Wiele elementów było trudno dostępnych, na pozostałe trzeba było długo czekać.

Samochód jeździ na kołach Dare RS 16 4x9j, przelakierowanych z gold na srebrno. Rozmiar opon to 215/40/16. Mimo złej opinii stwierdzam, że jeździ się na nich całkiem nieźle.
BMW Kabrio (8) BMW Kabrio (7)

Skąd zainteresowanie autkiem? Hmm. Zawsze interesowała mnie klasyczna sylwetka. Kiedyś niestety nie było mnie stać na takie autko. Plany były na E30 Coupe, ale razem z żoną stwierdziliśmy, że jak już kupić to wersję Cabrio.

Przy okazji podziękowania dla mojej żony za cierpliwość podczas tworzenia tego projektu!
BMW Kabrio (6) BMW Kabrio (5)

Wszystkich zainteresowanych poszczególnymi etapami prac przy tym samochodzie zapraszam na swój profil na facebooku – E30 Cabrio by Łapek Project
https://www.facebook.com/E30CabriobyLapekProject

BMW Kabrio (4) BMW Kabrio (3) BMW Kabrio (2)
Dziękujemy za rozmowę.