Od 17 do 18 września 2022 r. odbędzie się 14. edycja Zlotu Zabytkowych Pojazdów w Miasteczku Galicyjskim.
W imieniu Organizatorów zapraszamy znawców i wielbicieli klasycznych aut i motocykli, motoryzacyjnych majsterkowiczów oraz producentów części do pojazdów retro.

Ten zlot to wyjątkowe wydarzenie realizowane wspólnie przez  Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Małopolski rodek Ruchu Drogowego oraz Stowarzyszenie Miłników Pojazdów Zabytkowych GALICYA. Początki Zlotu sięgają roku 2009. Rocznie bierze w nim udział około 60 załóg z kraju i zagranicy.


Głównym celem imprezy jest pogłębianie świadomości motoryzacyjnej, tworzenie środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, miłników historii. Organizatorzy chcą także promować najnowsze trendy współczesnej motoryzacji.

Tegoroczny program zapowiada się niezwykle ciekawie, m.in. będzie można podziwiać ekspozycję pojazdów na terenie Miasteczka Galicyjskiego oraz paradę klasyków ulicami Nowego Sącza. Uczestnicy wezmą udział także w rajdzie indywidualnym. Wśród wydarzeń towarzyszących zaplanowano konkursy sprawnościowe i tematyczne dla uczestników Zlotu oraz dla publiczności.

Uwaga dla Uczestników:

  • w zlocie mogą wziąć udział wyłącznie pojazdy w stanie oryginalnym lub odrestaurowane do takiego stanu
  • pojazd zgłoszony do udziału musi być sprawny technicznie i posiadać ważną polisę ubezpieczeniową.

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

Szczegółowe informacje: www.miasteczko-galicyjskie.pl

Kontakt:

Biuro Zlotu
tel. 18 444 35 70 / 785190726
e-mail: [email protected]

Zlot Pojazdów Zabytkowych w Miasteczku Galicyjskim gości w naszym portalu od lat. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony miłników motoryzacji, jak i mieszkańców regionu oraz turystów z całej Polski. Frekwencja każdorazowo osiąga poziom kilku tysięcy osób.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym święcie motoryzacji na ziemi sądeckiej. Dla zachęty przedstawiamy kilka zdjęć z wcześniejszych edycji Zlotu

Do zobaczenia w Nowym Sączu! Zachęcamy Organizatorów imprez motoryzacyjnych do korzystania z naszego patronatu medialnego.