Moda na samochody klasyczne w Polsce sprawiła, że powstało spore zapotrzebowanie na części zamienne i eksploatacyjne do tych pojazdów. Auto klasyczne, które jest eksploatowane na drogach, potrzebuje sprawnych wycieraczek. Naprzeciw oczekiwaniom posiadaczy klasyków wyszła polska marka Oximo, wprowadzając do swojej oferty wycieraczki do aut klasycznych.

W Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy samochodów zabytkowych, czyli prawdziwych klasyków, mających wartość historyczną lub inną. Na przykład taką, że jeździł nimi ktoś słynny, albo wygrały jakiś wyścig. To już spory rynek. Ale przecież to nie wszystko. Jest też wiele aut 30 – to i więcej letnich, które nie mogą być zarejestrowane jako zabytki. Dlaczego? Bo np. jest ich za dużo na drogach lub nie przedstawiają one sobą żadnych znaczących osiągnięć techniki. Albo nie spełniają wymagań dotyczących rejestracji zabytku (mogą nie być w pełni oryginalne – zabytek musi mieć 75% oryginalnych części). W tym gronie są jeszcze youngtimery, czyli auta pretendujące do roli klasyka (zabytku), bez jakiejkolwiek pewności, że nim kiedykolwiek zostaną… Niemniej jednak dla swoich właścicieli są klasykami i zabytkami.

Potencjał rynku aut klasycznych został zauważony przez wielu producentów części i akcesoriów. Nawet wielcy producenci aut (np. BMW, Mercedes) zaczęli oferować swoim klientom części zamienne do klasyków, drukowane na specjalistycznych drukarkach 3D. Powrót do produkcji seryjnej jest nieopłacalny, co jest zrozumiałe. Na rynku działa też mnóstwo małych firm, zajmujących się produkcją części zamiennych do klasyków.

Część z tych klasyków jest używana sporadycznie. Ich właściciele jeżdżą nimi tylko na rajdy i zloty aut zabytkowych, kilka razy do roku. Ale są też auta, które są wykorzystywane regularnie, nawet do codziennej jazdy. I te pierwsze i te drugie potrzebują sprawnych wycieraczek samochodowych.

Wycieraczki nie tylko zapewniają odpowiednią widoczność. Mają też wpływ na wygląd auta. Nie bez powodu we współczesnych autach furorę robią wycieraczki płaskie, nowoczesne. A w klasykach? Co mogłoby zdecydowanie podkreślić styl auta zabytkowego, albo pretendującego do roli zabytku? Klasyczne wycieraczki szkieletowe, z eleganckim, chromowym wykończeniem.

Wycieraczki do klasyków polskiej marki Oximo

Oximo to polska marka wycieraczek samochodowych, ceniona za wysoką trwałość i idealne dopasowanie swoich produktów do setek modeli aut. Oximo wyszło z ofertą do posiadaczy klasyków, tworząc linię wycieraczek samochodowych Oximo Classic.

Producent idealnie połączył klasyczny wygląd wycieraczek z nowoczesnymi technologiami, stosowanymi w wycieraczkach, przeznaczonych do współczesnych aut.

  • Ramię wycieraczki wykonane jest ze stali nierdzewnej.
  • Producent zastosował eleganckie, chromowe wykończenia elementów metalowych. To idealne podkreślenie urody aut klasycznych, w których nie brakowało przecież chromowych listew, atrap grilla i innych elementów.
  • Pióro wycieraczki zostało wykonane z naturalnego kauczuku (dzięki czemu jest miękkie i idealnie przylega do szyby), wzbogaconego warstwą silikonu. Dodatkowo zastosowano także warstwę teflonu. Rozwiązania te mają wpływ nie tylko na skuteczność pracy, ale i na komfort. Są po prostu ciche. Można się rozkoszować brzmieniem audio i silnika auta.
  • Wycieraczki są dostosowane do pracy w każdych warunkach pogodowych.
  • Producent oferuje dwanaście rodzajów „klasycznych” zamocowań.

W samochodach klasycznych zazwyczaj można było wymieniać same pióra wycieraczek, kiedy te uległy zużyciu eksploatacyjnemu. Pióra można dalej kupić bez żadnego problemu. Problem pojawia się wtedy, gdy doszło do uszkodzenia wycieraczek. Czas odznacza swoje piętno na elementach metalowych (rdza, zarysowania, itd.). Możliwość zakupu nowych, eleganckich wycieraczek z chromowym wykończeniem to bardzo ciekawa oferta dla wielbicieli klasycznej motoryzacji.