W ostatni weekend pogoda była iście letnia, więc nie można było nie wykorzystać okazji do porządnego przewietrzenia swoich aut. Stosownych imprez w Wielkopolsce było całe multum, trudno było podjąć decyzję, dokąd pojechać, gdzie zaznaczyć swą obecność…


Gniezno

Wybrałem uczestnictwo w „Rozpoczęciu sezonu 2024 z Klasyczną Niedzielą” organizowane przez „Nocną Jazdę Samochodem Bez Celu-Gniezno”. Impreza rozpoczęła się w samo południe na Gnieźnieńskim Rynku, a którego widać Katedrę ze słynnymi drzwiami i XIX wieczne kamieniczki. Na imprezę przyjechało sporo aut, w szczególności reprezentowane były BMW wyprodukowane od końca lat 80-tych XX w.; europejskie Youngtimery; AmCary poczynając od majestatycznego złotego Lincolna Continentala Mark V i Pontiaca GTO, poprzez Hummery (w tym mrocznego H1 z grającą trumną), po najnowsze specjalne edycje Dodge Challengera Shakedown Special Edition R/T Scat Pack Widebody. Była też solidna reprezentacja ciężkich motorów, w tym trójkołowiec napędzany silnikiem V8 4.2 z Audi A8. Ponieważ impreza objęta była patronatem Prezydenta Miasta – uczestniczyły w niej również służby prezentujące wozy strażackie. Oprócz uczty dla oka, podczas wydarzenia zorganizowano liczne konkursy, w tym przeciąganie liną Hummera H2 i zbierane było wsparcie dla gnieźnieńskich schronisk dla zwierząt. Rynek w Gnieźnie pełen był widzów, impreza imponowała rozmachem!

Poznań

Z Gniezna pojechałem na „Fotospot Cyzi3kk’a&Jonekgoesviral’a” na Campusie UAM Morasko. To całkiem inne wydarzenie, przyjeżdżają zaproszeni uczestnicy, celem jest fotografia motoryzacyjna. Frekwencja dopisała, jak i pogoda. Tu też królowały auta bawarskiego producenta, ale pojawiła się włoszczyzna, auta z USA i trochę tuningu. Takie spotkania, to bardzo ciekawe doświadczenie, można dowiedzieć się wielu informacji o sposobie robienia dobrych zdjęć, ustawieniach zarówno aparatu, jak i fotografowanego obiektu. Oczywiście było też mnóstwo pogaduszek na różne tematy, w tym i dotyczące wyborów lokalnych, które odbywały się tego dnia.

Poza ww. opisanymi wydarzeniami, np. w Poznaniu na Torze Poznań odbywał się zlot JDM-ów, AmCarów i zaliczanie rund przejazdu po nitce toru. To był bardzo intensywny weekend. Skoro rozpoczęcie sezonu jest tak spektakularne – sezon zapowiada się imponująco!

PS.: autor Jonekgoesviral udzielił zgody na publikację jego zdjęć.