W dniach 8-10 sierpnia 2014r. odbył II Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Trzydniowa impreza przebiega w miłej atmosferze z biesiadą, balem komandorskim i rajdem turystycznym w programie.


Najważniejszym dniem dla kierowców automobili była sobota z rajdem według itinerera i licznymi atrakcjami po drodze oraz konkursy elegancji połączone z prezentacją samochodów dla publiczności.

Uczestnicy po rejestracji i odprawie z bazy mieszczącej się w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w minutowych odstępach wyruszyli na trasę rajdu. Pierwszym przestankiem był parking przy wyciągu na górę Dzikowiec. Załogi z wieży widokowej mogły podziwiać panoramę na Kotlinę Wałbrzyską, kolejną atrakcją był Boguszów – Gorce z najwyżej położonym rynkiem w Polsce.

Wczesnym popołudniem samochody zaparkowały w Szczawnie Zdroju na deptaku, podziwiane przez licznie zgromadzoną publiczność. Uczestnicy II Wałbrzyskiego Rajdu w tym czasie regenerowali siły w pijalni wód mineralnych degustując lecznicze wody, by o godzinie 15 wziąć udział w Konkursie Elegancji.

Trasa rajdu przebiegała malowniczymi drogami okolic Wałbrzycha. Po drodze załogi musiały zameldować się na wyznaczonych punktach kontrolnych i zaliczyć próby sprawnościowe. Zakończenie rywalizacji odbyło się na wałbrzyskim rynku prezentacją pojazdów i kolejnym konkursem elegancji.

Wieczorem uczestnicy rajdu bawili się na balu komandorskim, gdzie ogłoszono zwycięzców II Wałbrzyskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

Impreza była dobrze przygotowana z urozmaiconym programem. Organizatorzy nie zapomnieli także o mieszkańcach powiatu wałbrzyskiego dając im możliwość oglądania zabytkowych pojazdów, a było co podziwiać – ponad 60 klasyków. Najstarszym automobilem był Wanderer z 1915 roku, liczne załogi z Czech i Niemiec z oryginalnymi, rzadko w Polsce spotykanymi pojazdami np. Reliant Regal, MG MGA Coupe a także pięknie odrestaurowane samochody polskich załóg usatysfakcjonowały każdego miłnika pojazdów zabytkowych.

Internetowym patronem medialnym był KlassikAuto.pl. Naszą nagrodę dostał Pan Poloczek za przekraczanie granic motoryzacji!