Zakończenie sezonu 2014 vw-oldschool.pl. Wszystkie drogi prowadziły do Częstochowy. Spotkać się, pogadać, pojeździć!


Taka idea od początku przyświecała organizatorom zlotów vw-oldschool.pl. Nie inaczej było w pierwszy weekend października, kiedy w Częstochowie zamknęli sezon 2014.

Dwudniowa impreza zorganizowana była w formie rajdu. Krótkiego, prostego ale jednak dumnie brzmiącego – RAJDU.
Ponad 30 załóg i 70 uczestników spotkało się pod Muzeum Produkcji Zapałek, skąd ruszał rajd. Większość aut stanowiły Golfy pierwszej generacji, poza nimi zobaczyć można było Jetty, Polówki, Caddy oraz Passaty. Wszystko oczywiście ociekało latami siedemdziesiątymi i osiemdziesiątymi. Wisienką na torcie i zdecydowanie najstarszym autem był Karmann Ghia.
vw oldschool (1) vw oldschool (2)

Zanim jednak uczestnicy dostali itinerery a stoper nieubłaganie zaczął odliczać czas, mieli okazję posłuchać o historii zapałek.
Po zwiedzaniu ruszyli do Częstochowy, podążając za wskazówkami itinerera. W ciągu kilku godzin zwiedzili dzięki temu Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (musi być trochę świętości w świętym mieście), Muzeum Historii Kolei i Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Meta rajdu miała miejsce na Placu Biegańskiego, gdzie przechodnie mogli podziwiać wszystkie auta. Przy organizacji rajdu nieoceniona była bezinteresowna pomoc przedstawicieli CRK – raz jeszcze okazuje się, że wspólne zainteresowania łączą.

Skoro jedno z wspomnianych wcześniej założeń zlotów vw-oldschool.pl zostało zrealizowane (pojeździli), uczestnicy razem pojechali dopełnić kolejnego (pogadać). Było ognisko, były konkursy, było piwo, było grubo!
vw oldschool (4) vw oldschool (5)

Tradycją oldschoolowych imprez jest to, że każdy uczestnik wyjeżdża z dyplomem. Większość dyplomów jest przyznawana wg „widzimisie” organizatorów. Jest jednak kilka „żelaznych” kategorii, o zwycięstwie, których decydują sami uczestnicy. ;) Nie sposób wymienić wszystkie, dlatego podam najważniejsze:

1. Auto zlotu oraz „babski wybór”(głosować mogą tylko panie) – Karmann Ghia
2. Najładniejszy Golf – VW Golf MK1 kolegi Roberta z Poznania
3. Nie samym Golfem człowiek żyje – Audi 80 – Świetlika
4. Koło zlotu – również VW Golf MK1 kolegi Roberta z Poznania, a koło Chrysler Vision
vw oldschool (7) vw oldschool (8)

Tytułowy rajd wygrała załoga zielonego Derby – Jeton.

Nie nagrody i tytuły na zlotach vw-oldschool.pl są najważniejsze. Jak podkreślają uczestniczy – liczy się atmosfera i zabawa, jakiej nie ma na innych zlotach.

Daniel Kaczorowski