Samochód po kilku modyfikacjach. Jakich?

Klasyk Miesiąca

Nasi Czytelnicy dokonali wyboru Klasyka Kwietnia 2024, który weźmie udział w głosowaniu finałowym Klasyk Roku 2024.
Tytuł KLASYK KWIETNIA 2024 roku otrzymuje:

Volvo P1800 z 1969 roku. Właścicielem jest Pan Tomasz Tomczyński z miejscowości Borki. Dyplom oraz nagrodę wysłaliśmy pocztą.
Zapraszamy do udziału w zabawie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje klasyki do konkursu! Przyjmujemy już zgłoszenia do konkursu na Klasyk Lipca 2024. Wystarczy wysłać zdjęcie samochodu na maila: [email protected]

Moje Volvo

Samochód wyprodukowano w 1969 roku. Jak niektórzy mówią, to ostatnie prawdziwe P-1800. Oczywiście to wersja dwu gaźnikowa SU z B20 na pokładzie. Została lekko wzmocniona przez zastosowanie walka rozrządu D z wersji wtryskowej, jak również modyfikacji głowicy i kilku jeszcze drobiazgów. Aktualnie ma moc 137 KM przy 5700 obr/min. Pomimo tych drobnych zmian klasyk nie stracił żadnych walorów użytkowych. Zużycie paliwa nadal mieści się w granicach 10 -12 litów /100 km. Zawieszenie jest seryjne. Zastosowałem jedynie amortyzatory gazowe. Prześwit pozostał bez zmian, bo fajnie jednak czasem jechać leśną dróżką. Wnętrze jest oryginalne z cudownym zestawem zegarów Smiths/Jensen. Ten samochód polecam każdemu lubiącemu klasyki. Pięknie wygląda, daje mnóstwo frajdy podczas jazdy i jest prosty w serwisowaniu a większość części jest nadal dostępna.

Pozdrawiam KlassikAuto.pl
Tomasz

Wykaz wszystkich samochodów, które uzyskały tytuł Klasyk Miesiąca i Klasyk Roku od 2014 roku znajduje się menu głównym w Działy w Klasyk Roku/Klasyk Miesiąca: TUTAJ

Od 2014 roku organizujemy konkurs Klasyk Miesiąca. Samochód, który otrzymuje ten tytuł bierze udział w głosowaniu finałowym na Klasyka Roku. Zobaczcie jakie samochody biorą udział w głosowaniu na Klasyka Maja 2024 i jakie zakwalifikowały się już do finału konkursu Klasyk Roku 2024.

Zobaczcie, jakie samochody biorą udział w rywalizacji i wesprzyjcie swojego kandydata.