Tegoroczna impreza podobnie jak w roku ubiegłym potrwa trzy dni i jest podzielona na rajd i piknik.
VI Piknik z Motoryzacją Wiry 2016 odbędzie się 21.08.2016, natomiast II Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Wiry 2016 w dniach 19-21.08.2016.

Piknik jest imprezą otwartą dla wszystkich, obfitującą w mnóstwo atrakcji. Niektóre z nich to: konkurs elegancji z udziałem rajdowców, wystawa pojazdów zabytkowych, prezentacje najnowszych modeli wystawianych przez Dealerów poszczególnych marek, wystawa pojazdów rajdowych, konkursy dla uczestników Pikniku z nagrodami, wiele atrakcji na scenie i poza nią np. Grand Prix Wir – wyścigi modeli na torze, pokazy taneczne na scenie.

Na zakończenie Pikniku koncert Gwiazdy Wieczoru, którą w tym roku będzie zespół Jary OZ.
Rajd to impreza towarzysząca, która rozpoczyna się 19.08. Ten dzień to zakwaterowanie oraz uroczysta kolacja dla uczestników rajdu. Tegoroczna baza rajdu to Hotel Szablewski w Dymaczewie Nowym gmina Mosina.

W sobotę około godziny 9.30 startujemy z rajdem. 80 km trasa ma być konkurencją sportową, a przede wszystkim dobra zabawą. Wieczorem planujemy Bal Komandorski, a niedziela to już wspólna zabawa na VI Pikniku, na którym odbędzie się uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców rajdu.

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Dominik Występski
Sołtys wsi Wiry
Radny Gminy Komorniki
tel. 605-835-463
www.solectwo-wiry.pl