Pierwsze wersje Toyoty RAV4 były niewielkimi, kompaktowymi SUV-ami miejskimi klasy B. Te najnowsze to już pełnowymiarowe SUV-y zaliczane do segmentu D. Większy rozmiar wiąże się oczywiście ze wzrostem ceny. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować ze swoich marzeń o Toyocie RAV4. Dowiedz się, jak zaskakująco niewiele potrzebujesz, by zacząć korzystać z tego nowoczesnego, dynamicznego SUV-a!

Toyota RAV4 – najważniejsze informacje

Toyota RAV4 jest zaliczana do SUV-ów klasy średniej w segmencie D. To duże, zapewniające komfort auto, które sprawdza się podczas poruszania się po mieście, ale zapewnia również dynamiczną jazdę w terenie. Kierowcy mają do wyboru kilka wersji wyposażenia Toyoty RAV4: Active, Comfort, Selection, Black Edition by JBL oraz Executive.

Toyota RAV4 jest dostępna w kilku wersjach, różniących się silnikami. Do wyboru masz tradycyjny silnik benzynowy o pojemności 2 litrów, a także dwa rodzaje silników hybrydowych: klasyczny i plug-in, każdy wyposażony w 2,5-litrowy silnik benzynowy. Skrzynia biegów może być ręczna, 6-biegowa lub automatyczna CVT.

W zależności od mocy silnika i rodzaju skrzyni biegów możesz oczekiwać różnej dynamiki jazdy. W przypadku modeli o najwyższych parametrach Toyota RAV4 rozpędza się do 100 km/h nawet w 6 sekund!

Czy Toyota RAV4 to samochód dla Ciebie?

Toyota RAV4 jest uważana za wszechstronne auto o wielu zastosowaniach. Doskonale sprawdzi się jako samochód do codziennej jazdy po mieście. Duży SUV ma w środku wystarczająco dużo miejsca dla 5-osobowej rodziny.

Dynamiczny silnik o dużej mocy warto wykorzystać także podczas dłuższych wyjazdów. Toyota RAV4 może służyć jako samochód firmowy lub jako rodzinne auto na wakacje.

Kierowcy, którzy zdecydowali się na ten model Toyoty, cenią go przede wszystkim za bezawaryjną pracę oraz za niewielkie zużycie paliwa w przypadku silników hybrydowych.

Toyota RAV4 w leasingu i najmie długoterminowym

Podoba Ci się Toyota RAV4 i przekonują Cię jej parametry oraz wyposażenie? Cena nowego auta może podziałać jak zimny prysznic – trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu nawet ponad 200 tysięcy (w zależności od wersji). Nie musisz jednak rezygnować ze swoich planów ani decydować się na kredyt.

Jeśli zależy Ci na korzystaniu z Toyoty RAV4, ale posiadanie auta na własność nie jest dla Ciebie priorytetem, rozważ jedną z propozycji: leasing lub najem długoterminowy. W każdej z tych opcji możesz użytkować tego SUV-a już za około 2 tysiące złotych miesięcznie. Taki jest koszt czynszu lub raty leasingowej w przypadku najprostszej wersji Toyoty. Jeśli zależy Ci na napędzie hybrydowym, mocniejszym silniku czy automatycznej skrzyni biegów, miesięczny koszt będzie wynosił ponad 3 tysiące złotych.

Pamiętaj, że możesz płacić mniej, jeśli zdecydujesz się na dłuższy okres najmu lub leasingowania, a także wtedy, gdy wpłacisz odpowiednio duży wkład własny. Taka forma użytkowania jest bardziej opłacalna niż zakup z jeszcze jednego powodu – leasingodawcy i wynajmujący współpracują na stałe z dystrybutorami, dzięki czemu mogą kupować samochody z atrakcyjnymi rabatami, niedostępnymi dla klientów indywidualnych.