Tomasz Gryc wraca na rajdowe trasy startem w 84. Rajdzie Monte-Carlo!

Zaśnieżone odcinki specjalne, zmienna nawierzchnia, nieprzewidywalne warunki pogodowe, niezliczone zakręty i nawroty – z tym Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz zmierzą się podczas 84. Rajdu Monte-Carlo rozgrywanego w dniach 21-24 stycznia 2016 roku. Do Monte-Carlo zjedzie cała czołówka najlepszych kierowców rajdowych na świecie, która na 16 odcinkach specjalnych zaplanowanych podczas 4 dni rywalizacji pokona ponad 377 kilometrów oesowych. Do walki o cenne punkty w klasie RC4 na krętych odcinkach specjalnych zlokalizowanych wokół GAP i Monaco, włączy się polski duet w Peugeocie 208 R2 obsługiwanym przez zespół Rallytechnology.
Gryc_Monte-Carlo_1_1280

„Rok przerwy w rajdach sprawił, że bardzo się za nimi stęskniłem. A o tym jak bardzo tęsknię za rajdowymi klimatami przekonałem się, kiedy wsiadłem za kierownicę Peugeota 208 R2. Przyjemność z jazdy tym samochodem jest ogromna, a ze ścigania się nim pewnie będzie jeszcze większa. Za kilkanaście dni będziemy mieć pierwszą w tym roku okazję do poczucia tego specyficznego dreszczyku emocji biorąc udział w imprezie, która jest ikoną rajdów na świecie – Rajdzie Monte Carlo. Kiedy dostałem propozycję, żeby wystartować w tej rundzie cyklu mistrzostw świata, pomyślałem sobie: -„Jak nie teraz, to (może) nigdy, a w każdym razie nieprędko.” Ten rajd będzie niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem, które naszpikowane będzie nauką i dobrą zabawą. Będę starał się jechać rozważnie wyciągając z każdego kilometra przybliżającego nas do mety maksimum radości. Lubię wyzwania i bardzo się cieszę, że czeka mnie tyle nowości juz na samym początku sezonu. Nowy samochód, nieznane odcinki specjalne, najstarszy na świecie rajd WRC, jedynie pilot – choć nie nowy, to też nie stary :) Cele wciąż te same: nauka, zdobywanie doświadczenia i cierpliwe realizowanie wytyczonego planu.
Gryc_Monte-Carlo_3_1280Bardzo dziękuję moim Partnerom, bez których marzenia i plany nie miałyby odzwierciedlenia w rzeczywistości – ZOWNER-FS, Peters Stahlbau, HK Balkonbau, HRD Trailer-Engineering, GRYC – dystrybutor akcesoriów i okuć meblowych, szklanych i budowlanych, Faza – specjalizująca się w obróbce szkła płaskiego, GoPro – oferujący nowoczesne kamery i akcesoria oraz Navitel – wiodący dostawca samochodowych rozwiązań nawigacyjnych. Zapraszam na mój profil facebook.com/GrycRacing, gdzie na bieżąco znajdziecie najświeższe informacje o naszych rajdowych poczynaniach.”- powiedział Tomasz Gryc
Gryc_Monte-Carlo_4_1280Pozdrawiam:
Wojciech Kopkowicz
Kopkowicz-Manage