Hamish McKenzie swoją książkę poświęca Elonowi Muskowi i jego planom na najbliższe lata w zakresie odchodzenia do ropy naftowej w motoryzacji. Publikacja warta uwagi ze względu na zachodzące zmiany w świecie motoryzacji, z którymi już się spotykamy  i będziemy ich osobiście doświadczać.

Bohaterem publikacji jest zatem „wizjoner, wynalazca, geniusz, marzyciel i twórca (…). Obok jego wynalazków nie można przejść obojętnie. Symbolizuje on rewolucję w motoryzacji, z uwagi na stworzenie całkowicie ekologicznego, elektrycznego samochodu – Tesli.”

Prezentowana książka nie jest typową biografią, ale raczej przybliża sylwetkę osoby, „która może zmienić wszystko w branży motoryzacyjnej. (…) Przyszłcią motoryzacji mają być jego zdaniem samochody niepotrzebujące znanego nam paliwa.”

Hamish McKenzie przez ponad rok pracował w Tesli i w książce przedstawia walkę firmy z największymi producentami aut w kontekście rewolucji elektrycznej, w kogo ona może uderzyć i jak będzie się kształtowała nasza przyszłość.

Książka dostępna na stronach internetowych.

Opracowanie tekstu: 
https://www.empik.com/tesla-czyli-jak-elon-musk-zakonczy-epoke-ropy-naftowej-mckenzie-hamish,p1236104450,ksiazka-p#ProductDescription
https://www.megaksiazki.pl/wiecej-ksiazek/2553627-tesla-czyli-jak-elon-musk-zakonczy-epoke-ropy.html