Każdy kierowca chce by jego auto prezentowało się doskonale w każdym calu. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Istnieją bowiem elementy, które niszczeją niezależnie od naszych starań. Jednym z nich są z całą pewnością felgi aluminiowe. Codzienny kontakt z niskimi i wysokimi temperaturami, solą drogową, nierównościami i dziurami na drogach – wszystko to sprawia, że felgi z czasem tracą swój idealny wygląd.

Na szczęście, nie musi to oznaczać konieczności zakupu nowego kompletu. Posiadane przez nas felgi możemy bowiem skutecznie odnowić. Jednym ze sposobów, którego efekty będą w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób jest malowanie proszkowe. Czym jest i jakie daje efekty? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Czy zniszczone felgi da się naprawić?

Wielu kierowców, którzy troszczą się o wygląd swojego pojazdu obawia się, że uszkodzenia mechaniczne felg aluminiowych nie są możliwe do usunięcia dlatego trzeba nabyć nowy komplet felg. Tymczasem to nieprawda. Nawet poważne uszkodzenia mechaniczne lub rysy można naprawić przy wykorzystaniu nowoczesnych metod. Co więcej, nie kosztuje to wiele, dzięki czemu jest naprawdę opłacalnym rozwiązaniem.

Malowanie proszkowe – dlaczego jest tak popularne?

Jedną ze wspomnianych metod jest malowanie metodą proszkową. To coraz popularniejszy sposób na przywrócenie felgom idealnego wyglądu. Ma on bowiem wiele zalet. Doskonałe krycie (w tym również zagłębień po uszkodzeniach) możliwe jest dzięki nakładaniu bez zacieków grubej warstwy farby. Poza tym, felgi malowane proszkowo są niezwykle odporne na działanie czynników atmosferycznych, wysokich i niskich temperatur a nawet środków chemicznych.

Jak wygląda malowanie proszkowe?

Malowanie metodą proszkową nie jest trudne, choć wymaga odpowiedniego sprzętu. Przede wszystkim jednak powinno zacząć się od dokładnego oczyszczenia i wygładzenia felgi za pomocą metod mechanicznych oraz środków chemicznych.
Po przygotowaniu felgi barwiony proszek nanosi się pod ciśnieniem na felgę. Co więcej, ma on dodatni ładunek elektryczny, dzięki któremu przylega do powierzchni felgi. Następnie zostaje ona ogrzana a farba przylega i stanowi trwałą oraz estetyczną warstwę.

Zalety nie tylko dla klienta

Warto wspomnieć o tym, że malowanie proszkowe to nie tylko metoda, która spełni oczekiwania klientów, ale jest również korzystna z punktu widzenia firm, które zajmują się jej wykonywaniem. Musimy bowiem mieć świadomość, że pozwala ona na “zminimalizowanie kosztu produkcji dzięki niezwykle małej stracie materiału, jakim jest w tym przypadku proszek. Niezużyte cząstki mogą bowiem być powtórnie wykorzystane.” (cyt. http://ladnefelgi.pl/). Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej zakładów lakierniczych ora firm zajmujących się renowacją felg aluminiowych stawia na tę metodę.

Jak widzisz, jeśli twoje felgi nie prezentują się najlepiej wcale nie musisz wydawać pieniędzy na zakup kolejnego kompletu. Jeśli zdecydujesz się na ich malowanie również możesz cieszyć się doskonałym efektem a przy tym sporo zaoszczędzić. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup nowych felg, warto pamiętać by szukać felg malowanych proszkowo.