W ostatnich latach rynek nowych, jak i używanych samochodów bezapelacyjnie należy do SUV-ów. Ten rodzaj pojazdów cechuje się przede wszystkim wyższym zawieszeniem, a także znacznie lepszymi właściwościami jezdnymi, aniżeli ma to miejsce w przypadku aut osobowych. Doskonałym przykładem komfortowego, bezpiecznego samochodu z segmentu SUV-ów jest Hyundai ix35. Dlaczego warto zainteresować się tym segmentem aut? Jakie są ich zalety? Wyjaśniamy!

Komfort podróżowania, który docenią zarówno młodzi kierowcy, jak i seniorzy!

Podczas codziennej eksploatacji samochodu, czy to w ruchu miejskim, czy też pokonując setki kilometrów w trasie, każdy kierowca oczekuje od swojego pojazdu odpowiedniego poziomu komfortu. Współcześnie produkowane SUV-y to dobry przykład aut, które zapewniają wyjątkowo wysoki komfort podróżowania. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że samochody tego segmentu są znacznie wyższe, aniżeli ich tradycyjne, osobowe odpowiedniki. Jako przykład możemy przyjąć chociażby bardzo popularny w Polsce model, jakim jest Hyundai ix35. Już na pierwszy rzut oka możemy łatwo dostrzec, że pozycja za kierownicą jest o wiele bardziej komfortowa, a samo wsiadanie do wnętrza bez konieczności schylania się jest cechą, którą docenią zarówno młodsi kierowcy, jak i seniorzy. Nie bez znaczenia jest wyższe, ale również zdecydowanie bardziej miękkie zawieszenie, które doskonale wybiera nierówności i zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo podczas przemierzania nawet najbardziej nierównych dróg. Auta z segmentu SUV wyposażone są także w stosunkowo duże koła. Przez wzgląd na większy rozmiar producenci decydują się na montaż opon o wyższym profilu. Dzięki temu auto znacznie lepiej amortyzuje nierówności, a ponadto pozwala pokonywać drobne przeszkody drogowe.

Czy wyższe zawieszenie jest gwarancją bezpieczeństwa w podróży?

Popularność aut z segmentu SUV wynika przede wszystkim ze znacznie wyższego zawieszenia, a co za tym idzie, wyższej pozycji za kierownicą, ale także większego prześwitu. Takie rozwiązanie zapewnia wyższe poczucie bezpieczeństwa, nie tylko podczas jazdy w ruchu miejskim, ale także w trasie. Codzienne użytkowanie auta często wymaga chociażby pokonywania wysokich krawężników, czy też podróżowania po wyjątkowo nierównych, czasami także gruntowych drogach. W takich zastosowaniach SUV, taki jak Hyundai ix35 wydaje się być idealnym rozwiązaniem! Ponadto przez wzgląd na wyższą pozycję za kierownicą, auta segmentu SUV zapewniają znacznie lepszą widoczność dookoła pojazdu. Nie bez znaczenia jest także aspekt psychologiczny, ponieważ siedząc wyżej, z pewnością czujemy się o wiele bezpieczniej, co często znajduje przełożenie na rzeczywistość, na przykład w przypadku kolizji drogowej.

Niezawodność, czyli jak wybrać samochód, który będzie służyć przez lata?

Podczas zwyczajnej eksploatacji każdy pojazd narażony jest na rozmaite czynniki, które mogą wpływać na jego stan techniczny oraz, co za tym idzie, niezawodność. Kluczową kwestią jest więc wybór trwałego samochodu, który pozwoli na bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. Dobrym przykładem może być Hyundai ix35, który jest jednym z flagowych modeli koreańskiej marki. Mocny, a przy tym trwały układ napędowy to gwarancja niezawodności, ale także komfortu podróżowania. W końcu zapas mocy może przydać się zarówno podczas jazdy po mieście, jak i wakacyjnych wyjazdów z rodziną. Istotną kwestią jest także jakość materiałów wykorzystanych do produkcji samochodu. Warto zwracać uwagę na tą kwestię, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu oszczędności ze strony producenta mogą objawiać się w postaci mniejszych lub większych awarii, chociażby w postaci korozji nadwozia, czy awarii układu elektrycznego i elektronicznego, które niekiedy mogą nawet trwale unieruchomić auto!