Wiele osób omija ofertę bukmacherów na formułę 1. Często nie wiedzą, jak obstawiać starty bolidów. Wbrew pozorom sprawa nie jest skomplikowana. Jeśli chcesz zacząć typować zakłady bukmacherskie na formułę 1, poniższy tekst na pewno Cię zainteresuje.

Oferta bukmacherów na F1: rodzaje zakładów

Na samym początku musimy wyjaśnić, jakiego rodzaju zakłady znajdują się w ofercie czołowych firm. Przy czym należy pamiętać, że nie każdy typ zakładu jest rekomendowany dla osób bez doświadczenia.

  • Zwycięzca danego wyścigu Tutaj zasady są proste — typer na podstawie swojej wiedzy wskazuje konkretnego zawodnika, który wygra dany wyścig.

  • Zawodnicy na podium: w zakładzie chodzi o wskazanie, którzy zawodnicy staną na podium w danym wyścigu. Jeśli zawodnik, na którego postawiłeś zajmie 3 miejsce, w dalszym ciągu Twój kupon będzie wygrany.

  • Zakład typu head to head (h2h) — który z kierowców będzie lepszy.

  • Czy dany bolid ukończy bezpiecznie wyścig — zakład ten nie wymaga wyjaśniania.

Formuła 1 u niektórych bukmacherów jest dostępna jeszcze w postaci innych zakładów, niemniej powyższe wydają się zdecydowanie najpopularniejsze.

Najważniejsze wydarzenia u bukmachera na F1

Kalendarzy wyścigów bolidów jest dość napięty — sporo się dzieje na torach całego świata. Mimo że okazji do obstawiania jest zdecydowanie mniej niż w przypadku piłki nożnej, to emocje towarzyszące startom, są wystarczające, aby cieszyć się obserwacją zmagań kierowców przez cały rok.

W sezonie 2022 mają się odbyć aż 23 wyścigi — widzisz doskonale, że okazji do zakładów u najlepszych bukmacherów na formułę 1 nie zabraknie.

Grand Prix Bahrajnu

Ten niewielki kraj położony w Zatoce Perskiej słynie z corocznych startów formuły 1. Po raz pierwszy zawodnicy na tym torze wystartowali w 2004 roku. Decyzja o włączeniu do turnieju tego toru była doskonałym posunięciem. Wyścigi tu są szalenie emocjonujące. Tor ten jest szczególnie szczęśliwy dla samochodów ze stajni Ferrari — dotychczas wygrywały one tutaj aż siedmiokrotnie.

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Wyścig ten jest zaliczany do Mistrzostw Świata Formuły 1. Na uwagę zasługuje fakt, że Grand Prix Wielkiej Brytanii jest jedną z dwóch imprez, które są organizowane od samego początku cyklu Mistrzostw Świata, czyli od roku 1950. Zawodnicy mają tu do przejechania dystans o długości 306,227 km. Wszystkie wyścigi odbywają się na torze Silverstone. Z pewnością wydarzenie to musi znaleźć się w kalendarzu każdego typera zainteresowanego najlepszymi zakładami bukmacherskimi na Formułę 1.

Grand Prix Monaco

Obok Grand Prix Wielkiej Brytanii, wyścig odbywający się w Monte Carlo jest jedną z imprez o najdłuższej tradycji. Dziś żaden fan wyścigów bolidów nie wyobraża sobie Mistrzostw Świata bez startu na torze w Monaco. Łączna długość, jaką zawodnicy mają do przejechania na torze to 260,520 km. Zawodnikiem, który wygrał najwięcej razy w historii wyścig odbywający się w Monte Carlo, jest Ayrton Senna.

Grand Prix Australii

Dokładnym miejscem zawodów jest tor Albert Park Circuit w Melbourne. Od 1985 wyścigi rozgrywane na Antypodach należą do kalendarza Formuły 1. Zawodnicy w australijskim turnieju mają do przejechania 58 okrążeń, a całkowity dystans liczy sobie 307,57 kilometrów. Najczęstszym zwycięzcą tych zawodów był legendarny Michael Schumacher egzekwo razem z Lexem Davisonem.

Powyższe cztery wyścigi wyróżniają się emocjami na tle pozostałych turniejów, jakie oferują bukmacherzy na Formułę 1. Oczywiście reszta terminów w kalendarzu Mistrzostw Świata w Formule 1 jest również doskonałą okazją do obstawiania wyników.

Skuteczne strategie obstawiania u bukmacherów na formułę 1

Nie jest tajemnicą, że — tak, jak w każdym innym sporcie — skuteczność gracza typującego u bukmachera formułę 1 wpływa kilku czynników. Poniżej je chcemy omówić, aby wizyty na stronach z zakładami były dla Ciebie źródłem emocji i trafionych kuponów.

Typuj kilku zawodników

Pamiętaj, aby nie zawężać swojego wyboru tylko do jednego zawodnika, gdy będziesz odwiedzać strony najlepszych bukmacherów na Formułę 1. Warto wskazać kilku kierowców, którzy staną na podium danego turnieju.

Poznaj bliżej sylwetki zawodników

Znajomość dyspozycji poszczególnych zawodników jest kluczowa, jeśli chcesz odnosić sukcesy u bukmacherów na Formułę 1. Koniecznie sprawdź, jak poszczególni kierowcy radzili sobie w minionych sezonach. Zwróć też uwagę, jaki wpływ ma pogoda jazdę zawodnika na torze, jak również jak radzi on sobie na poszczególnych torach.

Nie przywiązuj się do czasów w kwalifikacjach

Pamiętaj, że nie zawsze zwycięzca kwalifikacji wygrywa wyścig. Miej to na uwadze, gdy udasz się do bukmachera, bo chwilę przed startem zdarza się, że typerzy ulegają emocjom. Widzą, że zawodnik X wygrał kwalifikacje, stawiają pieniądze na jego zwycięstwo, podczas gdy często takie zachowanie ma skutki fatalne i kończy się nietrafionym kuponem.

Najlepszy bukmacher na formułę 1 — która firma?

Na każdym kroku podkreślamy, że nie da się wskazać jednej firmy, która zasługuje na zaszczytny tytuł lidera rynku. Każda z czołowych firm ma mocne strony swojej oferty — w przypadku różnych firm, różne elementy tworzą te mocne strony. Zawsze podkreślamy, że najlepsi bukmacherzy na formułę 1 to te firmy, które spełniają następujące kryteria.

  • Możliwość obstawiania zakładów w aplikacji mobilnej;

  • Atrakcyjne bonusy powitalne (na promocję dla stałych graczy też warto zwrócić uwagę;

  • Atrakcyjność kursów;

  • Atrakcyjność oferty — jeśli firma nie ma w swojej ofercie w swojej ofercie Formuły 1, można ją z automatu skreślić;

  • Legalna działalność w Polsce. Korzystaj tylko i wyłącznie z ofert legalnych bukmacherów.

Jesteś już gotowy, aby skorzystać z tego, co oferują najlepsi bukmacherzy na formułę? Zarejestruj się stronie jednej z firm i wytypuj wyniki najbliższych wyścigów. Jeśli Ci się nie uda nie przejmuj się — każdy kiedyś był początkującym typerem.