Decyzja o zakupie samochodu używanego, wynika przede wszystkim z możliwości finansowych nabywcy. Skoro więc, na danym etapie życia, nie możemy sobie pozwolić na fabrycznie nowy samochód, prosto z salonu, to najlepszą opcją będzie nabycie samochodu używanego od pierwszego właściciela.

Jak wyobrażamy sobie używany samochód od pierwszego właściciela?

Niewątpliwie, zachętą dla kupującego auto jest informacja w ogłoszeniu, że samochód pochodzi od pierwszego właściciela. Z reguły pierwszy właściciel wyjątkowo dba o samochód, w końcu jest posiadaczem idealnego pojazdu bez żadnej ryski i skazy, a więc w takim stanie chce jak najdłużej utrzymać swój pojazd. Tak jak o wygląd, troszczy się również o jego stan techniczny, sprawdza najdrobniejsze, powstałe w trakcie eksploatacji usterki i natychmiast je usuwa. Każdy z nas miał w życiu choć jeden nowy przedmiot i wie, jak się z nim obchodził na początku. Tak też jest z samochodami. 

Spodziewamy się, że samochód od pierwszego właściciela będzie zadbany, bezawaryjny (pomijając oczywiście zużycie eksploatacyjne) oraz bez ukrytych wad i usterek. Rzeczywisty przebieg samochodu używanego od pierwszego właściciela łatwo jest oszacować i sprawdzić mnożąc liczbę lat użytkowania samochodu przez średni przebieg roczny. Zbyt duże odchylenia od przeciętnej, mogą wzbudzić czujność nabywcy, ale na podstawie numeru VIN łatwo jest zweryfikować wszystkie informacje o samochodzie. Z reguły zakup auta od pierwszego właściciela jest strzałem w dziesiątkę, rzadko zdarzają się nietrafione egzemplarze.

Jeśli interesuje Cię zakup używanego samochodu od pierwszego właściciela z pewną, udokumentowaną historią, sprawdź ofertę https://autosearch.pl/samochody/. W Auto Search Warszawa wyszukamy na terenie całej Polski idealny dla Ciebie samochód, zgodnie z Twoimi wytycznymi. Przekonasz się, że pośrednictwo naszego komisu w zakupie samochodu przyniesie Ci wiele korzyści i satysfakcję. 

Pierwszy właściciel, czy rzeczywiście pierwszy?

Osoby zbywające samochód, handlarze lub pośrednicy, bardzo często wprowadzają kupującego w błąd, zaznaczając w formularzu pole „pierwszy właściciel”. I chociaż takie praktyki są nieuczciwe, to stanowią doskonały chwyt marketingowy. Oferty samochodu od pierwszego właściciela, cieszą się większym zainteresowaniem wśród kupujących niż inne. 

Zanim potencjalny nabywca pojazdu zdecyduje się przemierzyć setki kilometrów, żeby zobaczyć samochód, warto, aby takie „atrakcyjne” oferty auta od pierwszego właściciela wcześniej zweryfikował. Jak to zrobić? Wystarczy podczas rozmowy telefonicznej zapytać sprzedającego, czy jest pierwszym właścicielem samochodu zakupionego z salonu w Polsce. Sprzedający bardzo często  jest pierwszym właścicielem w kraju samochodu, który został sprowadzony z zagranicy lub sprowadził go od pierwszego właściciela w innym kraju. Jeśli takim samochodem pośrednik przyjedzie do kraju, to może się okazać nie najgorszym zakupem, gorzej jeśli auto zostanie  przewiezione na lawecie. Często takie samochody są powypadkowe, naprawione i przeznaczone do sprzedaży na terenie naszego kraju.

Samochód używany od pierwszego właściciela może również oznaczać auto flotowe, którego pierwszym właścicielem staje się tak naprawdę pośrednik. Takie samochody zwykle są dość mocno wyeksploatowane. Nawet jeśli trafimy na dość dobry egzemplarz, to warto dokonać szczegółowego przeglądu w ASO, nie zważając na zapewnienia sprzedającego lub zapisy w książce serwisowej.

Sprawdzenie historii pojazdu

Doskonałym sposobem na sprawdzenie samochodu używanego od pierwszego właściciela jest skorzystanie z bazy CEPiK. Jest to Centralna Ewidencja Pojazdów umożliwiająca kupującemu ocenę stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzenie wiarygodności oferty sprzedawcy. I co bardzo ważne, CEPiK wyświetla informacje gromadzone od momentu pierwszej rejestracji pojazdu w Polsce, natychmiast więc otrzymujemy więc informację o tym, czy auto jest sprowadzone czy krajowe.

W przypadku samochodów sprowadzanych, nie ma pewności co do autentyczności przebiegu ani bezwypadkowej przeszłci auta. Nie otrzymamy również informacji czy auto nie jest kradzione. Niezwykle ostrożnie powinniśmy podejść do zakupu od pośrednika, który posiada umowę z zagranicznym sprzedającym wystawioną inblonco, lub dane w dowodzie rejestracyjnym nie są zgodne z danymi w dokumencie tożsamości sprzedającego. 

Sprawdź, o czym jeszcze musisz pamiętać kupując samochód używany od pierwszego właściciela: https://autosearch.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-samochod-uzywany/