Normą stało się, że części samochodowe kupujemy przez internet.

Termostat to rodzaj czujnika reagujący na zmieniającą się temperaturę. Można go znaleźć w różnego rodzaju urządzeniach. Od piecyków gazowych do samochodów osobowych. W przypadku tych drugich termostat mierzy temperaturę silnika i kiedy przekroczy ona określoną wartość, otwiera się i uruchamia lub zatrzymuje działanie układu chłodzenia.

Termostat zapewnia więc optymalną temperaturę pracy silnika. Jest to stosunkowo mało skomplikowane i raczej tanie urządzenie, którego awaria może doprowadzić do bardzo poważnej awarii silnika. Przegrzany silnik może się bowiem zatrzeć, co w praktyce oznacza generalny remont silnika, a w ekstremalnych przypadkach może nawet dojść do konieczności jego całkowitej wymiany. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wybierać termostaty od sprawdzonych producentów. Mamy nadzieję, że nasz ranking ci w tym pomoże.

Najtańsze termostaty

Wiele modeli samochodów nie wymaga skomplikowanych termostatów i można wybrać tanie modele, których cena nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Poniżej znajdziesz trzy, naszym zdaniem najlepsze i jednocześnie najtańsze termostaty obecnie dostępne na rynku.

  • TM273228TP – mniej niż 30 zł — ten najtańszy termostat pasuje do wielu różnych modeli samochodów, bardzo możliwe, że sprawdzi się i w twoim samochodzie.
  • TM511013FI – niecałe 40 zł — nieco droższy, ale też nieco bardziej wytrzymały termostat, który podobnie jak wcześniejszy model, pasuje do różnych modeli samochodów od różnych producentów.
  • TM422376BR – niecałe 80 zł — termostaty firmy Blue Print wyposażone w pierścień uszczelniający. Termostat ten jest przeznaczony do różnych modeli samochodów marki Ford i do Mazdy 2.

Najdroższe termostaty

Niestety nie każdy model samochodu został skonstruowany tak, że pasuje do niego termostat za kilkadziesiąt złotych. Poniżej znajdziesz trzy najlepsze termostaty, które kosztują nieco więcej.

  • TM268629MH – prawie 120 zł — termostat przeznaczony do czterech modeli samochodów marki Subaru: Forester, Impreza, Legacy i Outback.
  • TM236102MH – prawie 200 zł — termostat z uszczelnieniem przeznaczony do kilku modeli Opla i Chevroleta.
  • TM834780MH – prawie 260 zł — jeden z najdroższych termostatów na rynku. Został stworzony z myślą o kilku modelach Citroena, Peugeota i Jaguara.