W imieniu Automobilklubu Koszalińskiego pragnę zaprosić do Koszalina na drugą edycję imprezy dla posiadaczy klasycznych pojazdów: Pomerania Classic – Rajd Pojazdów Zabytkowych w dniach 18-20 września 2015r. Bazą rajdu pozostaje Hotel VERDE w Mścicach k. Koszalina, natomiast sporo nowości spotka uczestników na trasie rajdu oraz w formule imprezy, którą rozszerzyliśmy do 3 dni.

Podczas trzech etapów podzielonych na 4 sekcje załogi zmierzą się z licznymi zadaniami – przygotowaliśmy m.in. próby sprawności jazdy (SZ), oceny techniki jazdy (OTJ), testy jazdy na regularność (RT) i ukryte zadania
specjalne. Tym razem pierwszy etap rozpocznie się już w piątkowy wieczór – załogi udadzą się na 30-kilometrową trasę by zdobywać pierwsze punkty.

Finałowym miejscem tego etapu będzie Mielno, do którego dotrzemy o zachodzie słońca i na głównym deptaku wraz ze spikerem zaprezentujemy nasze pojazdy. Sobota to najdłuższy z etapów liczący ok. 100km. Załogi wyruszą z bazy rajdu na trasę do Darłowa, by tam zniknąć w lochach zamku… Po mrożącym krew w żyłach zadaniu czeka chwila relaksu podczas obiadu, który zaserwuje uczestnikom Marina Royale w Darłówku Zachodnim. Ale jeszcze przed przerwą próba sprawności jazdy w awanporcie nad samym morzem. Popołudniowa sekcja to powrót do bazy rajdu, a po drodze kolejne próby i zadania.

Niedzielna sekcja to krótka pętla wokół Koszalina z punktem kulminacyjnym w koszalińskim amfiteatrze – podobnie jak podczas 1. edycji w scenerii znanego w całym kraju obiektu odbędzie się „Konkurs Gracji i Elegancji”.

Podsumowanie rajdu i rozdanie pucharów i nagród rozpocznie się w Hotelu VERDE o godz. 14:00.
Podsumowując na 2. Pomerania Classic nie będzie za wiele czasu na nudę – za to mnóstwo ciekawych miejsc, oryginalne zadania i próby i oczywiście niepowtarzalny klimat polskiego wybrzeża.

Szczegółowe informacje, regulamin rajdu oraz elektroniczny formularz zgłoszenia znajdują się na stronie rajdu: www.rajdpomerania.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do północy 14 września. Zapraszamy także na nasz FanPage: www.fb.com/rajdpomerania

Pozdrawiam Społeczność KlassikAuto.pl
Maciej Raczewski
Komandor Rajdu

Autor zdjęć:
Tomasz Kołtys