6 Runda MOTUL HRSMP 2018

Czas na podsumowanie 27. Rajdu Rzeszowskiego przez załogę Paweł Hoffman / Marcin Barłogą startujących Saab-em 96 V4 w Historycznych Rajdowych Mistrzostwach Polski kolejny sezon. Wyniki: 2 miejsce w kategorii FIA2 i 1 miejsce w kategorii zespołowej jako Bosch Service Rally Team.

Paweł Hoffman: Ten rajd jest dla mnie bardziej stresującym od innych, głównie dlatego, że startuję na swoim terenie. Zazwyczaj wtedy wszyscy oczekują większego sukcesu. Tym razem walczyłem o pierwsze miejsce w kategorii FIA2. Moim głównym rywalem była załoga Fiata 128 Kiepura/Galle. Pierwszy miejski odcinek wygrałem, ale dwa kolejne w sobotni przejazd oddalił mnie od Piotra Kiepury o kilkadziesiąt sekund. Pomimo, że wygrałem potem z Fiatem jeszcze dwa odcinki a jeden przegrałem zaledwie o 0,3 sekundy to strat już nie odrobiłem. Do mojej wolniejszej jazdy przyczynił się duży deszcz, który rozpoczął się tuż przed startem do OS Pstrągowa i OS Brzeziny. Nie mieliśmy prawie w ogóle widoczności. Dopiero uchylenie bocznych szyb poskutkowało przewiewem i możliwością jakiejkolwiek dostrzegalności trasy. Pomimo tego rajd uważam za udany, bo liczy się także walka której nam nie brakowało. Cieszę się wynikiem załogi Kiepura / Galle, którzy na przedostatnim rajdzie utwierdzili swój tytuł mistrzowski roku 2018.

Oczekujcie na naszą załogę w nieco zmienionym składzie na rajdzie w Wiśle, gdzie na prawym zasiądzie Michał Wiśniewski.

Marcin Barłoga: Rajd był bardzo trudny. Na trasie było dużo błota, a w kilku punktach wpadliśmy w tzw. aquaplaning i straciliśmy przyczepność z podłożem. Raz naprawdę się bałem kiedy przy dużej prędkości na OS 3 w Brzezinach odzyskaliśmy przyczepność dopiero w ostatniej chwili. W tym roku żegnam się z HRSMP ze względu na moje prywatne plany. Myślę jednak w przyszłym 2019 sezonie także tutaj się pokazać.

Współpraca
www.bosch-service.pl
Fot. Grzegorz Kozera
Fot: www.facebook.com/RozmusPhotography

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Paweł Hoffman