W dniach 28-30 lipca 2023 roku odbył się III Moto Piknik w Rudkach (gm. Wałcz) organizowany przez Stowarzyszenie Moto Korona Wałcz. Impreza rozpoczęła się już od piątku oferując integrację przy ognisku oraz kino plenerowe. Ponadto, w tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzięki czemu w sobotę można było skorzystać z atrakcji jaką był symulator dachowania pojazdu osobowego.

W ciągu całego dnia można było korzystać z darmowych rozrywek, m.in. dmuchanych zamków oraz fotobudki. Co więcej, organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursy z nagrodami od sponsorów zlotu oraz licytacje charytatywne dla Stasia Raczyńskiego, który potrzebuje pieniędzy na operację wydłużania nóżki (link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/stasiu-raczynski). Dzięki współpracy z lokalną OSP odbył się również pokaz strażacki. Rzadko spotykane w Polsce kino plenerowe cieszyło się popularnością wśród uczestników i odwiedzających.

Oprócz zabytkowych samochodów, było zapewnionych wiele innych, ciekawych atrakcji takich jak: strefa PRL, smażenie kiełbasek i popisy wokalne. Panowała świetna atmosfera, pogoda również dopisała. Czego chcieć więcej? Na wieczór ogień ponownie zagościł przed sceną dzięki zabawie tanecznej oraz pokazowi ognia, który był przysłowiową wisienką na torcie tego dnia.


Atrakcji było wiele, a frekwencja osób biorących udział w zlocie przerosła najśmielsze oczekiwania. Byli także obecni wyjątkowi uczestnicy, którzy swoimi Maluchami przybyli z Austrii, czy Bieszczad. To wydarzenie zostało  współfinansowane ze środków Urzędu Gminy Wałcz oraz Starostwa Powiatowego w Wałczu.

 

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Anna Gołąb
Foto: Paulina Józefowicz
Źródło: https://www.facebook.com/people/Moto-Korona-Wa%C5%82cz/100057588783612/

Od Redakcji:
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/