Jak co roku w maju miejsce ma święto muzealników, które od kilku lat charakteryzuje się otwieraniem dla zwiedzających podwojów muzeów do późnych godzin nocnych. Zwyczajowo już w tę aktywność wpisuje się Automobilklub Wielkopolski – Komisja Pojazdów Zabytkowych poprzez zorganizowane przejazdy po mieście i postoje w spektakularnych miejscach Poznania.


Przy Iglicy start

W tym roku zaczęliśmy poznańską część Nocy Muzeów na Placu Marka, pod tzw. Iglicą, znajdującą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Z MTP kawalkada przemieściła się pod Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, gdzie w cieniu majestatycznego gmachu zaparkowaliśmy swe pojazdy. Dodatkową atrakcją były przejeżdżające tą trasą historyczne poznańskie bimby.

Kaffee und Kuchen

Po kilkudziesięciominutowym postoju majestatycznie przejechaliśmy ul. Św. Marcin (jedną z głównych promenad Poznania) pod Katedrę Poznańską.

Ustawiwszy się pod Bazyliką Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła chętni udali się na tradycyjne „Kaffee und Kuchen” do pobliskich kawiarni i na Most Biskupa Jordana.

Aktywny Automobilklub Wielkopolski

Wszędzie, gdzie parkowały pojazdy Członków Automobilklubu, a także podczas przejazdu pomiędzy punktami postojowymi – spotykały się z dużym zainteresowaniem i żywymi reakcjami przechodniów! Boć to głównie nie byli zwykli przechodnie zmierzający załatwiać swe sprawy, lecz osoby, które zmierzały do muzeów lub przemieszczały się pomiędzy nimi, a więc były zorientowane za zabytki.

Inicjatywa Automobilklubu Wielkopolski po raz kolejny doskonale wpisała się w charakter tego wieczoru/nocy, a więc podziękowania należą się Organizatorom za, jak zawsze, świetny pomysł, przygotowanie i realizację ciekawej formy propagowania historycznego automobilizmu!

Największy kalendarz imprez motoryzacyjnych w Polsce:

Szczegóły na cały rok: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Jest on na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny KlassikAuto.pl