Kilka dni temu na portalach ogłoszeniowych pojawiły się tajemnicze anonse. Ich autor sprzedaje kultowego Malucha. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie zabawny i kreatywny opis, w którym autor nazywa swój samochód „małym księciem polskiej motoryzacji” i „arystokratą polskich szos”. W ciągu zaledwie kilku dni ogłoszenia umieszczone na OLX i Allegro odnotowały łącznie ponad 80 000 odsłon.

Tak oto autor ogłoszenia zachęca do zakupu swojego samochodu:
„Silnik – dzieło sztuki, które wyraża się niepowtarzalną, wręcz perfekcyjną pracą. Na dźwięk charakterystycznego kaszlnięcia kobiety wpadają w euforię, a rozmarzeni mężczyźni mówią – „oddałbym wszystko, żeby się nim przejechać „. Podobno, gdy Enzo Ferrari po raz pierwszy usłyszał Malucha, krzyknął: „Ten mały Fiat zawstydza wszystkie moje bolidy. Szatan nie samochód.”

Pikanterii ogłoszeniom dodają zdjęcia, na których widzimy Maluszka w stanie wręcz „gabinetowym”. Internauci podejrzewają, że chodzi tu nie tyle o prawdziwego Malucha, ale o model tego samochodu w skali 1:8.
Tutaj link do jednego z ogłoszeń: http://olx.pl/oferta/fiat-126p-arystokrata-polskich-szos-CID5-IDhdIXZ.html#f631c926d3;promoted

Pozdrawiam Społeczność KlassikAuto.pl
Zenon Smykiewicz