Nie od dziś wiadomo, że samochody Volvo słyną ze swojej trwałci. W Internecie możemy natknąć się na wiele filmów, w których nawet pozostawione naturze modele, nawet po upływie dwóch dekach, wymianie płynów eksploatacyjnych i akumulatora – odpalają bez najmniejszego problemu. Są to jednak sytuacje ekstremalne. W przypadku codziennego użytkowania swojego Volvo, należy zainteresować się jego regularnym serwisowaniem, by samochód mógł służyć nam jak najlepiej i jak najdłużej.

Volvo – jak było kiedyś?

Posiadanie zachodniego pojazdu w czasach PRL-u było nie tylko nobilitacją, ale również sporym wyzwaniem. Wynikało to przede wszystkim z braku autoryzowanych stacji obsługi wielu zachodnich marek, których pojazdy również poruszały się po naszych drogach. Praktycznie każdy kierowca musiał choć w minimalnym stopniu znać się na swoim samochodzie, czego dowodem była sfatygowana z powodu wielokrotnego studiowania, fabryczna instrukcja obsługi. Oryginalne części zamienne zdobywało się wtedy przeróżnymi kanałami. W ich znalezienie i dostarczenie do kraju niejednokrotnie zaangażowana była mieszkająca za granicą rodzina – jeśli ktoś oczywiście taką możliwość miał. Rolę kompleksowego warsztatu niejednokrotnie pełnił przydomowy garaż lub osiedlowy najazd, który można było wynająć zależnie od swoich potrzeb. Na rynku wtórnym do dziś możemy spotkać pojazdy, które po wieloletniej służbie u swojego właściciela wciąż mogą poszczycić się np. wzorową konserwacją podwozia. Osoby te niejednokrotnie stawiały swoje auta na cegłach, by przez dłuższy czas postoju (np. spowodowany „zimowaniem” pojazdu) jego opony nie uległy odkształceniu. W dzisiejszych czasach, serwisowanie nowoczesnych pojazdów wymaga nieco innego podejścia. Produkowane obecnie samochody wyposażone są w liczne systemy elektroniczne, których większość napraw wykonuje się poprzez podpięcie do komputera serwisowego.

Serwis Volvo z przeszłci

W latach siedemdziesiątych, kampania reklamowa Volvo uświadamiała ludziom o tym, że zakup ich samochodu równa się stabilnej i pewnej inwestycji pieniężnej. Do każdego nowego wozu dołączano książkę gwarancji i rejestrów konserwacji. Ta obszerna broszura zawierała najważniejsze informacje na temat gwarancji systemu kontroli emisji Volvo, która obejmowała okres 5 lat lub 50 000 przejechanych mil. Kluczem do utrzymania swojego Volvo w jak najlepszej kondycji był odbywający się co 6 000 mil serwis pojazdu w autoryzowanej stacji. Stąd też, tak wiele klasycznych modeli wciąż porusza się po drogach całego świata. Szwedzka marka od zawsze stawiała na jakość swoich produktów i wykonywanych przy nich serwisów, dzięki czemu jej niezłomna renoma trwa do dziś.

Kompleksowy serwis Twojego Volvo? Sprawdź Volvo Car Wrocław-Bielany

Zależy Ci na tym, aby Twoje Volvo zostało objęte należytą opieką przed nadchodzącym okresem zimowym? Warto zapoznać się z ofertą Volvo Car Wrocław-Bielany. Wykwalifikowani mechanicy, technicy, elektronicy profesjonalnie zajmą się Twoim samochodem – między innymi sprawdzeniem hamulców, napędu czy stanu piór wycieraczek, które przy obecnej aurze pogodowej pełnią kluczową rolę w poprawie widoczności na drodze. Przegląd jesienny Volvo podczas wymiany kół na zimowe w cenie obejmuje również: sprawdzenie płynów eksploatacyjnych, kontrolę wycieków oleju, sprawdzenie ogumienia oraz szyby czołowej pod kątem uszkodzeń lub odprysków.

Polecamy sprawdź oferty zimowe już dziś klikając w ten LINK

Królewskie warunki dla samochodowego ogumienia

Odwiedzając Volvo Car Wrocław-Bielany możesz też umówić się na wymianę opon. Podczas wymiany kół lub opon serwis oferuje również sprawdzenie samochodu w cenie wymiany. Można też skorzystać z usługi hotelu dla opon, dzięki czemu nie trzeba ich przechowywać w swoim garażu lub piwnicy, gdzie opony mogą być narażone na utratę swoich parametrów technicznych lub inne, nie wynikające z ich użytkowania uszkodzenia. Więcej informacji dotyczących atrakcyjnych warunków serwisowania znajdziesz TUTAJ.

Rozrząd – rzecz ważna

Z wymianą rozrząd w Volvo nie warto czekać. Zaniedbanie tej materii może skutkować naprawdę nieprzyjemnymi i drogimi konsekwencjami, które mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia jednostki napędowej. Jest to bowiem jeden z najważniejszych elementów silnika. Zapewnia on dopływ powietrza do cylindrów oraz usuwa z nich wszelkie spaliny. Warto w tym zakresie skorzystać z pomocy ASO Volvo Car Wrocław-Bielany, z którego samochód wyjedzie niczym nowy. Koszt wymiany rozrządu w Volvo Car Wrocław-Bielany to 2800 zł brutto. Cena nie jest wysoka i warto skorzystać z tej oferty. Info TUTAJ. A w szczegółach wymiana rozrządu obejmuje następujące etapy:

  • Wymiana paska rozrządu wraz z napinaczem paska rozrządu, rolką prowadzącą paska rozrządu, paskiem osprzętu, rolką prowadzącą paska osprzętu, napinaczem paska osprzętu.
  • Weryfikacja stanu pompy wody – w razie potrzeby ona również zostanie wymieniona.

Wyjątkową rzeczą jest także dożywotnia gwarancja na wady materiałowe oraz montażowe oryginalnych części użytych do naprawy. Dzięki niej możesz być spokojny, że Volvo zawsze będzie otoczone przez specjalistów należytą opieką. Wymiana rozrządu w serwisie Volvo Wrocław-Bielany zajmuje zwykle od 1,5 do 4 godzin. W zależności od pełnego zakresu usługi, który oczywiście uzgodnimy jest z klientem przed jej wykonaniem. Bez ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek. Już dziś zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu ustalenia dogodnego dla Ciebie terminu.

Więcej informacji na ten temat oraz formularz kontaktowy z serwisem znajdziesz TUTAJ.

VOLVO CAR WROCŁAW-BIELANY
Wrocławska 1
55-040 Bielany Wrocławskie
Tel.: 71 722 10 00

Źródła informacji: Volvocarwroclawbielany.pl, archiwalne materiały reklamowe Volvo
Zdjęcia: Krystian Tomala, Volvo Car Wrocław-Bielany