Przedstawiam Wam mojego youngtimera, który przeszedł całkowity remont. To Mercedes W201, którego kupiłem 5 stycznia 2022 roku, od początku z myślą o kompletnej odbudowie i wymianie silnika.

Zakup Mercedesa

Mercedes pochodzi z 1992 roku i ma silnik o pojemności 2 litrów i mocy 122 KM. Kupiłem go od starszego małżeństwa w okolicy Kędzierzyna-Koźla i przewiozłem na lawecie do mojego warsztatu.

Samochód „kupiłem tylko oczami” i jak się później okazało, był w słabym stanie blacharskim, ale przynajmniej był kompletny.

Remont Mercedesa W201

Merca odbudowywałem wspólnie z Tatą. Został rozebrany do ostatniej śrubki, wymienione zostały progi, tylne nadkola, założone reperaturki przednich błotników. Całość została wypiaskowana, wymalowana epoxydem oraz zabezpieczona konserwacją poliuretanową. Karoseria została przygotowana i pomalowana w maju. Same prace blacharskie i lakiernicze trwały prawie 5 miesięcy. Zawieszenie zostało wypiaskowane i pomalowane farbą do ram samochodów ciężarowych, złożone na tulejach poliuretanowych.

Tuning Mercedesa

Kolejnym etapem prac było dopasowanie nowego silnika. Założyłem silnik, oczywiście po jego wyremontowaniu, z Mercedesa CLK W208 o pojemności 2,3 litra i mocy 193 KM. Hamulce również pochodzą z Mercedesa CLK.

Koszty remontu

Samochód finalnie został złożony końcem października 2022 roku. Całkowity koszt oscylował w okolicy 40 000 zł.

W tym roku W201 przejdzie detailing wnętrza oraz korektę lakieru. Prace przy samochodzie nauczyły mnie przede wszystkim cierpliwości. Uważam, że po wykonanych pracach mam ciekawy samochód. Polecam każdemu własnoręcznie wykonać remont. Wiele się człowiek wtedy uczy i ma mnóstwo satysfakcji z efektu.

Pozdrawiam Społeczność KlassikAuto.pl
Radosław Kumor

Od Redakcji:

Zapraszamy Wszystkich do podzielenia się informacjami na temat swojego samochodu. Przykładowe pytania do wywiadu są tutaj: https://klassikauto.pl/zapraszamy-do-udzielania-wywiadow/ Odpowiedzi na pytania prosimy przesłać e-mailem na adres redakcji: [email protected] W załączeniu do wywiadu: kilka zdjęć – maksymalnie 12.  ZAPRASZAMY.