O samochodach BMW można powiedzieć wiele. I chociaż obiegowa reputacja kierowców, którzy wybierają samochody BMW, wskazuje na miłników sportowej jazdy, to nikt nie odmówi BMW tego, że są autami przede wszystkim bezpiecznymi i wygodnymi, nie tylko szybkimi. Na czym jednak dokładnie polega sekret popularności marki BMW? Bo szybkich, wygodnych i bezpiecznych aut jest całkiem sporo, dlaczego więc BMW jest takie wyjątkowe?

BMW i napęd na tył

Każdy, kto rozpoznaje samochody po czymś więcej niż kolor, a przy okazji interesuje się osiągami i konstrukcją aut, przy temacie BMW pomyśli o napędzie tylnym. Marka ta bowiem w standardzie oferuje tego typu napęd. Znajdziemy go praktycznie we wszystkich modelach BMW, nawet kompaktowych hatchbackach, co naprawdę nie zdarza się nigdzie indziej. I jest to naprawdę luksus, ponieważ produkcja samochodów z napędem tylnym jest droższa niż aut z napędem na przód. A to nie wszystko!

Jeśli ktoś jest fanem driftingu, to marka BMW stanie się jego najlepszym przyjacielem. Nie da się jeździć w ten sposób z napędem na przednie koła. Przy czym samochody BMW są bardzo często spotykane na torach do driftu nie tylko za sprawą swojego tylnego napędu, ale także dzięki swoim doskonałym właściwościom jezdnym. BMW po prostu świetnie się prowadzi, a duży promień skrętu i spora moc silnika dodaje wszystkiemu dodatkowej pikanterii!

Marka BMW i sportowe DNA

Samochody BMW znane są przede wszystkim ze swojej sportowej natury. Marka od samego początku stawiała na osiągi, produkując mocne jednostki napędowe. Dzięki temu praktycznie większość modeli samochodów BMW to dynamiczne auta, które za sprawą nowoczesnych systemów kontroli trakcji (ASC w starszych modelach i DTC w nowszych) są łatwe w prowadzeniu – praktycznie każdy da radę ujarzmić tę bestię.

Ponadto trzeba zaznaczyć, że marka BMW oferuje swoim klientom samochody o różnych typach nadwozia, z szerokiego przedziału klasowego – od kompaktów poprzez samochody klasy średniej i wyższej, na luksusowych limuzynach, SUV-ach i już typowo sportowych roadsterach skończywszy.

Ponadczasowa sylwetka i nowoczesne technologie

Tym, co niewątpliwie przyciąga do siebie marka BMW, jest jej ponadczasowość. I to nie tylko w kwestii designu, który trzeba przyznać, mimo upływu wielu lat, pozostaje nadal bardzo atrakcyjny. A samo wykończenie wnętrz, nawet w przypadku modeli z najniższej półki, jest naprawdę świetne, stylowe i bardzo przyjemne.

Prawdziwym powodem jej popularności, przynajmniej w przypadku kierowców, którzy świadomie wybierają samochody, jest ich zaawansowanie technologiczne i nowoczesne wyposażenie. Nawet w tych starszych modelach, ponieważ BMW już w latach 90. ubiegłego wieku oferowało samochody z niezwykle bogatym i nowoczesnym wyposażeniem. Dlatego nawet dzisiaj auta te są nadal bardzo konkurencyjne w porównaniu do wielu nowszych modeli samochodów.

Ponadto bawarski producent nie osiada na laurach i oferuje coraz to nowsze technologie. I nie chodzi tu nawet o samochody hybrydowe czy elektryczne, gdzie marka ma oczywiście na koncie duże sukcesy, ale o takie rozwiązania m. in. jak system Connected drive, który łączy użytkownika z jego wszystkimi kontami online, zapewniając pełną aktywność i obecność w sieci w czasie jazdy samochodem. W ten sposób BMW z charakterystyczną dla siebie odwagą wkracza w rzeczywistość cyfrową, która staje się już naszą codziennością.