Na terenie Mühlenweide nad rzeką Ren w Duisburgu, od 5 do 7 lipca br., na zlocie zorganizowanym przez Stammtisch Käfer Co Rhein Ruhr e.V., można było podziwiać wiele klasyków różnych marek. Wydarzenie odbyło się po raz szósty.


Był to zlot w szczególności pojazdów z silnikiem chłodzonym powietrzem Hitem spotkania okazał się być traktor Lanz Bulldog, jeden z najbardziej popularnych ciągników niemieckich, który został wyprodukowany w ponad 220 000 egzemplarzy. Od 1951 r. do 1960 r. w Argentynie zbudowano prawie 4000 kopii tej maszyny z silnikiem o mocy 55 KM. 100 sztuk z tej serii znajduje się obecnie u właściciela w Belgii.

Wydarzenie na terenie Mühlenweide jest o tyle interesujące, że zawsze można zobaczyć samochody, które nie pojawiają się na innych spotkaniach w okolicy. Chodzi głównie o pojazdy typu „żuk”, które stawiają się licznie i tworzą kolorową mieszankę.

Na miejscu imprezy znajdował się także „Oldie-Camping”, gdzie uczestnicy mogli zaparkować swoje przyczepy kempingowe. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla tych najmłodszych oraz dla osób zwiedzających.

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Waldemar Preis

Źródła:
https://www.oldtimer-nrw.net/wordpress/?p=31843#more-31843
https://oldtimer-saison.de/event/oldtimertreffen-auf-der-muehlenweide-mit-oldie-camping/
https://classic-portal.com/oldtimer-event/oldtimertreffen-auf-der-muehlenweide-mit-oldie-camping/