Zapraszam do współtworzenia serwisu  KlassikAuto.pl.

Pierwszy samochód zbudowano w Niemczech, ale w rozwoju przemysłu na początku XX wieku przodowała Francja. Akademia Francuska nadała wóczas wynalazkowi oficjalną nazwę, łącząc greckie słowo „auto” i łaciński „mobil”. Można je przetłumaczyć: „sam się poruszający”. Swój sukces rynkowy automobil zawdzięczał przede wszystkim Napoleonowi, który 100 lat wcześniej kazał pokryć kraj siecią gładkich, utwardzonych dróg….

Miłników zabytkowych samochodów serdecznie zapraszam do współtworzenia serwisu internetowego KlassikAuto.pl. Powstał on z myślą o wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prawdziwymi samochodami. Kierowany jest również do tych, którzy już od lat fascynują się zabytkowymi pojazdami.

W Polsce, grono miłników zabytkowych samochodów rośnie z roku na rok. Chcemy w interesujący sposób pokazać i opisać historie ludzi i ich samochodową pasję. Zdjęcia, krótkie opisy, a przede wszystkim ciekawe historie i praktyczne informacje wyznaczają kierunek naszego działania.

Będziemy pisać o samochodach, w których stanie w korkach jest przyjemnością oraz o ludziach, którzy wiedzą, czym jest prawdziwy kolor życia.

Obecnie serwis jest w początkowej fazie tworzenia. Dołożymy wszelkich starań, aby był on ciekawym i „lekkim” źródłem informacji o pięknej i stylowej pasji.

Dlatego, też chciałbym zaprosić Państwa do współpracy i współtworzenia zawartości informacyjnej serwisu. Czekamy zarówno na materiały dziennikarskie (wywiady), jak i  informacje praktyczne (porady) oraz te dotyczące oceny walorów użytkowych klasycznych samochodów (testy). Zapraszamy też do tworzenia ciekawej bazy danych adresowych np. muzeów, stowarzyszeń, automobilklubów i innych.

Na naszym portalu znajdziecie Państwo również recenzje publikacji dotyczących zabytkowych pojazdów oraz kalendarz imprez motoryzacyjnych. Zachęcamy także do korzystania z naszej giełdy samochodowej oraz zgłaszania do redakcji wszelkich uwag dotyczących treści bądź struktury serwisu.

Krystian Tomala