III wystawa pojazdów zabytkowych przy Zespole Szkół nr 5  Szczecinku. 10 maja 2014r. na teren szkoły zjechały oldtimery i youngtimery.


Wystawa została zorganizowana w ramach promocji szkoły. Między innymi tak zachęcamy do podjęcia nauki w naszej szkole. Mimo nie najlepszej pogody (przelotne opady deszczu i niska temperatura) nie zabrakło pięknych zabytkowych samochodów oraz osób, które chciały je podziwiać.

Najstarszym pojazdem był Ford model T z 1921 roku. Oczywiście nie zabrakło samochodów zza tzw. „żelaznej kurtyny”. Były m.in.: Polonez, Polski Fiat 126 p. i 125 p. w wersji cywilnej oraz milicyjnej, Skoda 105l z 1983 roku i Wołga m21 w kolorze czarnym.

Klub SCS Szczecinek pokazał, że klasyczne  pojazdy też mogą być modyfikowane wystawiając dwa Ople: Commodore A coupe GS, oraz Record Coupe.

Wystawiane były też piękne motocykle, a największe zainteresowanie budził Motobecane D45S z 1949 roku , który wyglądał na „wyciągniętego z szopy”.

Podczas całej imprezy czas umilał zespół Dixie Band, który zagrał utwory jazzu tradycyjnego w rytm pracy silnika  ciągnika Ursus C 45 wyremontowanego w warsztatach Zespołu Szkół nr 5 w Szczecinku. Impreza była bardzo udana.

Kacper Sobolewski

Foto: Radosław Prus