POZNAŃ. Co tydzień w czwartek wieczorem, wielbiciele klasycznych aut, spotykają się na parkingu Centrum Handlowego Kraków Plaza.


Po co? Aby w miło spędzić czas, pogadać o swoich „klassikach”, no i oczywiście przewietrzyć samochody.

Regulamin spotkań jest prosty:

1. W pierwszym rzędzie stoją tylko samochody wyprodukowane przed1986 rokiem.
2. Warunkowo, do pierwszego rzędu, może być dopuszczone auto wyprodukowane po 1986 roku, którego produkcja w tej wersji rozpoczęła się przed 1986. Jednak proszę nie pchaj się od razu do pierwszego rzędu. Zaparkuj w drugim i zapytaj organizatora.
3. W razie niedopuszczenia Twojego auta do pierwszego rzędu nie obrażaj się.
4. Nie wykłócaj się z organizatorem.
5. Organizator ma zawsze rację, chyba że akurat jej nie ma. Stwierdzić to może tylko drugi organizator.

Zainspirowani przez Przyjaciół z Krakowa, poznaniacy postanowili szerzyć ideę cotygodniowych spotkań miłników aut klasycznych również w swoim mieście.

Inicjatywa, którą są „Poznańskie Klasyki Nocą”, to coś zupełnie innego typu, niż Puchar Youngtimer Party, SuperOes, czy inne imprezy, na których możemy spotkać klasyczne auta. Wszystko dlatego, że nie chodzi tu o sport, rywalizację czy adrenalinę.

To grupa miłników, która po prostu  „delektuje się motoryzacją w spokoju”.

Klasyczny old- czy youngtimer, to spory kawał historii zamknięty w jednym metalowym elemencie. Każdy klasyk może opowiedzieć jakąś historię. A oni chcą po prostu się nią napawać!

Swego czasu, w podobnym celu, organizowane były znane w „świecie poznańskich maniaków motorowych” POM-y, czyli Powolne Objazdy Miasta. Organizatorzy mają nadzieję, że pomysł chwyci i szybko znajdą się ludzie, którzy zechcą go rozwijać.

Zapraszamy wszystkich do dołączenia do tej wspaniałej inicjatywy!

Na portalu facebook, oprócz Poznania i Krakowa, można znaleźć również Gdańsk i Lublin. Mamy nadzieję, że to tylko początek. :)

Dla przykładu warto nas zobaczyć:
https://www.facebook.com/poznanskie.klasyki

Poniżej zdjęcia z imprezy Drive It Day Poznań 2011, która była zorganizowana przez działaczy koła Youngtimer.

Pozdrawiam Wszystkich Czytelników KlassikAuto.pl z pięknego Poznania :)

Marta Wiśniewska