W ostatni weekend maja (2023 rok)w Płocku odbyła się już siedemnasta edycja imprezy motoryzacyjnej Mercedesem po Wiśle Classic Days. Wydarzenie świętowało swój udany powrót po przerwie spowodowanej pandemią. W sobotę 27 maja płocczanie i goście odwiedzający miasto mogli podziwiać na płycie Starego Rynku ponad 80 klasycznych Mercedesów z różnych okresów produkcji, od przedwojennych automobili przez limuzyny i roadstery z lat 60. aż po cenione youngtimery z lat 90.

Mercedesem po Wiśle

Pierwsi uczestnicy pojawili się w Płocku już w piątek, by wieczorem odbyć rejs po Wiśle statkiem MS Marianna. Podziwianie skarpy wiślanej z pokładu trwało niemal dwie godziny i spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem gości. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia Mercedesem po Wiśle było Miasto Płock, a honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Andrzej Nowakowski.

 

Auto Forum 2

W sobotę uczestnicy odwiedzili nowy lokalny salon Mercedesa – Auto Forum 2. Klasyczne gwiazdy można tam było podziwiać nie tylko z poziomu parkingu, ale także podczas krótkich lotów widokowych udostępnionym przez dealera helikopterem. Tuż przed 14:00 kolumna pojazdów ruszyła w kierunku płockiego ratusza. Tam samochody zlotowiczów z bliska oglądali liczni przechodnie. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. W trakcie postoju na Starym Rynku odbył się także panel dyskusyjny poświęcony elektromobilności.

Classic Day

„Bardzo się cieszę, że udało się nam wrócić z Mercedesem po Wiśle Classic Day po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Ciężka praca całego zespołu organizacyjnego spowodowała, że „come back” można uznać za bardzo udany. Dopisała nam pogoda, dopisali uczestnicy oraz widzowie. Klasyczne Mercedesy już na stałe wpisały się w klimat Starego Rynku i naszego miasta. Organizacji towarzyszyła kampania billbordowa na ulicach Płocka, która także spotkała się z bardzo dobrym odbiorem. Wśród naszych gości byli m.in. kolekcjonerzy z Holandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Ciekawym punktem programu był również wykład dotyczący samochodów elektrycznych. Eksperci opowiedzieli o roli marki Mercedes-Benz w zmieniających się realiach branży motoryzacyjnej, jej podejściu i wizji jako czołowego producenta samochodów elektrycznych klasy premium, a także przyszłci motoryzacji w szerszym kontekście” – skomentował Maciej Kulas, komandor zlotu i organizator Mercedesem po Wiśle.

W sobotni wieczór odbyła się uroczysta gala połączona z kolacją oraz rozdaniem nagród. Każda załoga otrzymała od organizatorów okolicznościową statuetkę. Głównym sponsorem tegorocznego wydarzenia był dealer Mercedes-Benz Auto Forum 2.

Pozdrowienia dla KlassikAuto.pl
Tomasz Mucha
e-mail: [email protected]

O Redakcji:
We współpracy z Używany Mercedes

Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/