Felgi aluminiowe nie tylko wyróżniają się efektownym wyglądem, ale również mają szereg innych zalet. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na ich zakup, a także jak można kupić je w jeszcze niższej cenie!

Dlaczego warto wybrać felg aluminiowe?

Alufelgi, czyli felgi aluminiowe – https://felgislask.pl/produkty-felgi-aluminiowe to alternatywa dla felg stalowych. Najczęściej felgi wykonane z lekkich stopów aluminium są kojarzone jako sportowe, jednak warto wskazać, że tak naprawdę mogą być one kapitalnym uzupełnieniem każdego samochodu.

Wśród najważniejszych zalet felg aluminiowych warto wskazać na następujące:

  • skuteczne chłodzenie hamulców, co przedłuża ich trwałość i zapobiega pojawieniu się szybkich usterek z układem hamulcowym

  • wysoka odporność na czynniki zewnętrzne – nie każdy wie, ale felgi aluminiowe nadają się również do stosowania w okresie zimowym

  • niski ciężar – dobrej jakości felgi z aluminium będą ważyły mniej niż takie same wykonane ze stali

  • efektowny wygląd – zastosowanie stopów aluminium powoduje, że felgi mogą uzyskać niebanalne wzornictwo, które pasuje do samochodów sportowych i nie tylko

Gdy chodzi o minusy, warto pamiętać o tym, że felgi aluminiowe po poważnych uszkodzeniach mechanicznych tak naprawdę nie nadają się już do ponownego wykorzystania, dlatego też konieczne jest zakupienie nowych.

Wśród często wymienianych wad znajdują się również wysokie ceny, ale warto zaznaczyć, że obecnie felgi aluminiowe można również kupić w niskich cenach, dlatego też różnica kosztów pomiędzy nimi a felgami stalowymi nie jest już tak znaczna jaj kiedyś.

Gdzie kupować tanie i dobre felgi aluminiowe?

Aby kupić tanie felgi aluminiowe wyróżniające się również wysoką jakością, warto przede wszystkim rozpocząć swoje poszukiwania w internecie. To właśnie w sieci można znaleźć najszerszą gamę felg, także bezpośrednio od producentów. Asortyment obejmuje modele dedykowane do każdego samochodu – można zatem bez problemu dobrać je do konkretnego modelu pod kątem rozmiaru oraz wzornictwa.

Zakupienie felg w internecie jest również wygodne, ponieważ zostaną one dostarczone bezpośrednio pod wskazany adres. Na klientów wielu sklepów internetowych czeka też mnóstwo promocji, dzięki którym felgi aluminiowe można zamówić w jeszcze niższych cenach niż w sklepach stacjonarnych.

Tanio felgi aluminiowe można kupić też z drugiej ręki, jednak warto pamiętać o tym, że najlepiej wcześniej dokładnie sprawdzić ich kondycję. Gdy felgi będą podniszczone, wtedy ich naprawa może być związana ze sporym wydatkiem. Dodatkowo znaczne uszkodzenia mogą dyskwalifikować felgę z naprawy, więc trzeba będzie kupić wtedy nową.