Już 19 maja 2024 roku odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym, tegorocznym spotkaniem fanów marki na świecie. Aż 500 Mercedesów pojawiło się na największym trzydniowym zlocie w Toruniu w 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że teraz będzie ich jeszcze więcej i to w ramach jednodniowego spotkania! Mają pojawić się też miłnicy marki z innych krajów.


Zainteresowanie tegorocznym spotkaniem jest naprawdę wielkie – mówi Tomasz Niejadlik, dyrektor wydarzenia. – Widzimy to choćby po mediach społecznościowych, ogromnej ilości kierowanych do nas różnymi kanałami zapytań, licznymi telefonami, deklaracjami ze strony wielu zorganizowanych grup. Stąd spodziewamy się, że dotychczasowy rekord frekwencji z 2012 roku zostanie pobity i na imprezie może pojawić się ponad pół tysiąca aut z różnych okresów produkcji.

Co czeka zainteresowanych na tym wyjątkowym wydarzeniu?

Wydarzenie ma charakter otwarty. Udział w nim z wyjątkiem zorganizowanych grup nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Można przyjechać na tę imprezę praktycznie każdym modelem Mercedesa. Czy to więc zlot zupełnie dla każdego? Niezupełnie, bo organizatorzy oczekują od uczestników minimum dobrego stanu wizualnego i technicznego aut. Samochody zaniedbane, uszkodzone, z zauważalnymi brakami blacharsko-lakierniczymi bądź innymi istotnymi defektami nie będą wpuszczane na teren obiektu przez osoby odpowiedzialne za weryfikację pojazdów.


Mercedes to prestiż, to wysokie standardy i my zamierzamy to podtrzymywać – podkreśla Tomasz Niejadlik. – Chcemy imprezy powszechnej, na której będzie mogła spotykać się wielka rodzina fanów marki, ale też wysoki poziom dotyczący jakości aut musi zostać utrzymany. Dotychczas nie mieliśmy z tym większego problemu, gdyż na nasze zloty generalnie przyjeżdżają naprawdę bardzo estetyczne, zadbane i znakomicie utrzymane auta, nawet egzemplarze stosunkowo popularnych modeli.


W centralnej części placu zostanie wytyczona Strefa Oldtimer dla aut 35-letnich i starszych. Już wiadomo, że wśród co najmniej kilkudziesięciu legend pojawią się w niej egzemplarze z takich typoszeregów jak chociażby: W108, W110, W111, W121 (w tym perfekcyjnie odrestaurowany 190 SL) czy W136. Prawdopodobnie pojawią się też perły z okresu międzywojennego. Dla reprezentacji stowarzyszeń i innych grup przygotowana zostanie Strefa Klubowa. Przed główną sceną znajdzie się specjalna strefa do prezentacji wybranych „gwiazd”. Najbardziej wyjątkowe Mercedesy zostaną nagrodzone tytułami i trofeami Auto Zlotu w aż kilku kategoriach. Nie zabraknie też szerokiej strefy gastronomicznej i rodzinnej z atrakcjami także dla najmłodszych.
Organizatorzy zaplanowali wiele zlotowych konkurencji dla uczestników i publiczności. Część ma charakter rekreacyjno-ruchowy i ma sprzyjać dobrej zabawie oraz powszechnej integracji. Będzie też konkrus z wiedzy na temat marki Mercedes-Benz.


Bardzo dużo będzie działo się również na przylegającym do głównego placu torze samochodowym. Tam zaplanowano m.in. konkurencje sprawnościowe dla kierowców, widowiskowe pokazy driftingu w profesjonalnie przystosowanych do tego sportu Mercedesach, bloki drift taxi, w trakcie których publiczność będzie mogła wziąć udział w tego typu przejazdach u boku zawodników, a także charytatywne przejazdy nowymi modelami AMG, zapewnionymi przez firmę Mercedes-Benz Garcarek. Dealer marki w ten sposób będzie wspierał Fundację FUN and DRIVE, która podczas zlotu po raz kolejny będzie zbierała środki na zakup i wyposażenie specjalistycznych karetek neonatologicznych do ratowania życia i zdrowia wcześniaków oraz noworodków.


Plan wydarzenia: MTC – program zlot 2024

Serdecznie pozdrawiamy Czytelników KlassikAuto.pl
Mercedes Toruń ClubMTC – program zlot 2024
Fot.: z archiwum Mercedes Toruń Club

Największy kalendarz imprez motoryzacyjnych w Polsce:

Szczegóły na cały rok: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Jest on na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny KlassikAuto.pl