We wtorkowe popołudnie 19 września, wrocławska rodzina krasnali powiększyła się o kolejnego członka. Mesio stanął na terenie nowego salonu Mercedes-Benz przy ul. Granicznej, należącego do Grupy Wróbel. Oficjalnego odsłonięcia dokonał Prezes Zarządu Michał Łuczak w asyście specjalnych gości – dzieci z pobliskiego przedszkola Omnibus.
Krasnal Mesio (6)

Nowy krasnal, w towarzystwie legendarnej Gelendy, będzie witał gości tuż przy wejściu głównym do salonu. Jego imię zostało wyłonione w drodze konkursu, który Grupa Wróbel prowadziła na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. W ciągu tygodnia pojawiło się kilkaset różnych propozycji, np. Mercedesjusz, Mercowy Benek, Bęcgraniczny, Gelend czy Gwiazdek.

Powołana komisja w składzie: Prezes Zarządu, Dyrektor Oddziału i przedstawiciel Działu Marketingu, stanęła przed nie lada wyzwaniem. Ostatecznie wybór padł na Mesia, a imię krasnala zostało ogłoszone podczas uroczystego odsłonięcia. Gośćmi tego wydarzenia były dzieci z pobliskiego przedszkola Omnibus, pracownicy Grupy Wróbel oraz okoliczni mieszkańcy. Po odsłonięciu Mesia, dzieci odśpiewały piosenkę, przygotowaną specjalnie na tę okazję.
Krasnal Mesio (5)

Krasnale to symbol i wizytówka Wrocławia. Jednym z nich Grupa Wróbel chce podkreślić swój związek z miastem, z którego się wywodzi. To we Wrocławiu, 25 lat temu, firma rozpoczęła swoją działalność – powiedział Michał Łuczak. – Mamy też nadzieję, że obecność na szlaku wrocławskich krasnali, zachęci ludzi do odwiedzenia salonu. Niekoniecznie w celu zakupu nowego samochodu, ale na przykład spróbowania pysznej kawy w kawiarni Etno Cafe, która mieści się na antresoli budynku. Chcielibyśmy, aby salon był dostępny dla wszystkich mieszkańców, nie tylko naszych klientów. Aby była to przestrzeń, w której można po prostu miło spędzić czas, obserwując przy okazji najnowsze trendy w motoryzacji – zakończył prezes.

Za projekt i kreację mercedesowskiego krasnala odpowiada Beata Zwolańska–Hołod, absolwentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest autorką wielu wrocławskich krasnali.

Warto zobaczyć! Polecamy.
Krasnal Mesio (1) Krasnal Mesio (2) Krasnal Mesio (4) Krasnal Mesio (8) Krasnal Mesio (7) Krasnal Mesio (9)