Producenci pokazują coraz to nowsze i nowocześniejsze modele aut. Wówczas wiele osób decyduje się na wymianę swojego dotychczasowego pojazdu, na nowy, po prostu z salonu, bądź używany, lecz młodszy niż aktualnie się posiada. O ile zakup rządzi się swoimi prawami, niektórzy chcieliby pewnie się pozbyć swoich starych czterech kółek.

W tym poradniku sprawdzimy, jak korzystnie sprzedać auto w 2023 roku. Może poprzez komis, skup aut w Warszawie lub innym mieście w zależności od lokalizacji, albo klasyczne ogłoszenie? Odpowiedź na tę i inne kwestie znaleźć możesz w dalszej części tekstu – przeczytaj!

Szybka sprzedaż samochodu – rozważ skup aut używanych

Osoby, które posiadają pojazdy zupełnie im zbędne, mogą w szybki sposób się ich pozbyć. Istnieją też osoby, które mogą potrzebować szybkiego zastrzyku gotówki i właśnie z tego powodu chciałyby szybko pozbyć się posiadanego samochodu. Okazuje się, że istnieje na to bardzo skuteczny sposób.

Skup samochodów używanych

Bardzo szybką, jak i zarówno korzystną opcją jest skorzystanie z usług skupu samochodów. Firmy, jak omawiane zajmują się odkupywaniem nie tylko sprawnych aut na chodzie, ale skupują też auta uszkodzone mechanicznie, czy technicznie. Często też rok produkcji, silnik, wyposażenie i inne kwestie nie mają większego znaczenia, gdyż skup aut działa na zasadzie odkupywania wszystkich pojazdów.

Skup samochodów ma jedną, bardzo istotną cechę. Otóż za pojazd dostajemy pieniądze od razu, do ręki. Transakcja taka jest niezwykle szybka i często obydwie strony są zadowolone.

Skup aut używanych to także miejsce, która nie wymaga dostarczania pojazdu pod podany adres. Firma skupująca po prostu sama zabierze samochód spod domu dotychczasowego właściciela – jest to bardzo wygodne.

Jeżeli właściciel pojazdu zdecyduje się na skorzystanie ze skupu aut, musi wiedzieć, że firmy te płacą nieco niższe ceny, aniżeli rynkowe, które charakteryzują dany model samochodu itp. Być może dla wielu osób to wada, aczkolwiek warto zainteresować się skupem samochodów używanych ze względu szybką i bezproblemową transakcję. Czasami lepiej odpuścić te kilkanaście procent wobec ceny pojazdu, na rzecz tego, że pozbędziemy się go od ręki.

Skup aut używanych – na co zwrócić uwagę

Wybierając skup aut osobowych bądź skup aut powypadkowych (bo takie również istnieją), warto kierować się pewnymi kwestiami. Otóż najlepiej zwrócić uwagę na renomę, opinie klientów, którzy korzystali z usług auto skupu, oraz warunki, które dana firma oferuje.

Skup aut charakteryzujący się powyższymi cechami, zapewni swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie, bardzo dobre warunki przy sprzedaży samochodów używanych i nie tylko, a co najważniejsze uczciwą wycenę auta.

…skupujemy auta za gotówkę…

Czy warto skorzystać z usług firm jak skup samochodów używanych? Bezapelacyjnie tak, szczególnie jeśli chcemy pozbyć się auta szybko i bezproblemowo, a także możemy przymknąć oko na lekko zaniżoną cenę.

Skorzystanie z oferty komisu samochodowego

Wiele osób myśli, że komis samochodowy, to skup aut. Nie jest tak. Otóż z powyższego tekstu dowiedzieliśmy się, czym jest skup aut i w jaki sposób działa. Komisy samochodowe natomiast działają bardziej w formie pośredniczenia sprzedaży auta. Czyli odstawiamy pojazd do komisu, ten zostaje na placu i czeka na interesanta. Oczywiście komisy naliczają prowizję po sprzedaży samochodu pomimo tego, że często opłacie ulega także samo pozostawienie go na placu. Jak widać, auto skup działa zgoła inaczej, poza tym mobilnie praktycznie na terenie całego kraju.

Sprzedaż auta poprzez ogłoszenie

Dla chętnych pozostaje dodanie klasycznego ogłoszenia z chęcią sprzedaży pojazdu. Takie aktualnie najlepiej wystawić w sieci. Istnieje wiele stron internetowych, na których można wystawić ogłoszenie z pojazdem, lecz są także stricte przeznaczone dla ogłoszeń samochodowych. Ogłoszenia często są płatne, ale nie są to wygórowane kwoty.

Ogłoszenia – co trzeba wiedzieć

Wiele portali, które umożliwiają dodanie ogłoszenia, posiada szablony, dzięki którym dodanie samochodu do sprzedaży jest niezwykle proste. Trzeba jednak znać podstawowe informacje na temat swojego auta, chociażby jakie posiada wyposażenie. Zawsze także, należy dodać od siebie kilka słów w miejscu do tego przeznaczonym. Najlepiej opisać całą prawdę na temat swojego pojazdu i nie zatajać wad, gdyż doprowadzić to może do przykrych konsekwencji prawnych. Oczywiście nie można także zapomnieć o podaniu danych kontaktowych.

Zdjęcia do ogłoszenia

Kolejną bardzo istotną kwestią są zdjęcia. Bez nich, potencjalny kupujący nie zobaczy auta, a przez to nasze ogłoszenie jest w zasadzie „spalone”. Auto na zdjęciach powinno zostać pokazane z każdej strony, włącznie z wnętrzem i komorą silnika. Jeżeli na pojeździe widnieją jakieś uszkodzenie, te też powinny być uwzględnione na zdjęciach, a jak nie, to przynajmniej wspomniane w opisie. Co więcej, do zdjęć najlepiej jest odpowiednio przygotować samochód, czyli umyć go i posprzątać wewnątrz. Sesję zdjęciową najlepiej przeprowadzać w ładny dzień bądź w miejscu dobrze wietlonym.

Warto też zapamiętać, aby do ogłoszenia dodać numer VIN pojazdu (bardzo często na wielu portalach sprzedażowych jest to już przymusem). Dzięki temu kupujący będzie miał możliwość weryfikacji historii samochodu.

Która opcja sprzedaży samochodu jest najlepsza?

Jeżeli zależy nam na czasie, szybkim otrzymaniu gotówki i zupełnie bezproblemowej transakcji, zostaje tylko skup aut osobowych. Firmy prowadzące skup samochodów, często ogłaszają się hasłami „skup aut za gotówkę”, „skupujemy auta używane”, kupujemy auta używane”, „prowadzimy skup aut”,”kupimy rozbite samochody osobowe” i tym podobne. Jeżeli zauważymy takie hasło bądź ogłoszenie, a mamy chęć pozbycia się pojazdu, warto wykonać telefon i zapytać o szczegóły.

Komis samochodowy to dobra opcja dla osób, którym nie zależy na szybkiej sprzedaży, mogą pozwolić sobie na ewentualne prowizje i opłaty, jak i np. nie chcą lub nie mają miejsca na trzymanie starego pojazdu w miejscu zamieszkania (auto może zostać w komisie i nie będzie zajmowało miejsca). Należy jednak pamiętać, że oddanie auta do komisu nie jest gwarancją sprzedaży.

Klasyczne ogłoszenie to opcja w zasadzie dla każdego. Aczkolwiek należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie jest powiedziane, że kupujący trafi się od razu. Ponadto czasami natrafić można na nierzetelne bądź niezdecydowane osoby (przyjeżdżające jedynie na oględziny samochodu), przez co jedyne czego doświadczymy to strata czasu.

Podsumowanie

Podsumowując, auto skup to gwarancja szybkiej finalizacji transakcji i otrzymania gotówki. Czy jest to najlepsza opcja na sprzedanie auta? Odpowiedź na to pytanie jest kwestią indywidualną każdego sprzedającego. Jednak skup samochodów osobowych to miejsce, którego zupełnie nie trzeba się bać, pod warunkiem że wybierzemy firmę do sprzedaży auta, która ma np. wielu zadowolonych klientów i renomę.