IWC Schaffhausen i Mercedes-AMG wprowadzają zegarek Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG – stworzony dla uczczenia partnerstwa, które łączy szwajcarskiego producenta luksusowych zegarków i niemieckiego producenta samochodów od 2004 r. Pierwszy tytanowy zegarek IWC Pilot’s Watch Chronograph korzysta z mechanizmu IWC kaliber 69385 i ma tarczę z włókna węglowego. IWC zaprezentowało nową edycję podczas internetowej transmisji konferencji z udziałem dyrektorów generalnych IWC i Mercedes-AMG – Christopha Graingera-Herra i Philippa Schiemera – oraz ambasadora obu marek i kierowcy wyścigowego Maro Engela. Transmisję z wydarzenia można obejrzeć pod adresem https://watches.iwc.com/amgwebcast.

Wieloletnia współpraca szwajcarskiego producenta luksusowych czasomierzy i marki aut sportowych oraz o wysokich osiągach bazuje na wielu wspólnych wartościach – w tym na dążeniu do technicznej perfekcji oraz bezkompromisowej jakości. Obie firmy zostały stworzone przez wizjonerów i dzięki ich odważnym pomysłom. W 1868 r. Florentine Ariosto Jones połączył tradycyjne rzemiosło z zaawansowaną technologią i w ten sposób na nowo zdefiniował szwajcarskie zegarmistrzostwo. W 1967 r. w Grossaspach w Niemczech Hans Werner Aufrecht oraz Erhard Melcher założyli firmę AMG, stosując w seryjnych autach najnowocześniejsze rozwiązania ze świata wyścigów.

„Partnerstwo Mercedesa-AMG oraz IWC obejmuje wszystko, czego potrzeba do udanej i długotrwałej współpracy. Rzadko można spotkać firmy i ludzi o tak wielu wspólnych wartościach. Już od 2004 r. łączy nas zaangażowanie w prawdziwy kunszt i dążenie do emocjonujących doświadczeń – a Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG po raz kolejny podkreśla siłę naszego partnerstwa” – powiedział Philipp Schiemer, dyrektor generalny Mercedes-AMG.

Wykonany z materiałów stosowanych do budowy samochodów, Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG (nr ref. IW377903) to pierwszy 43-milimetrowy zegarek Pilot‘s Watch Chronograph wyposażony w mechanizm IWC kaliber 69385, a także pierwszy taki chronograf z obudową z niezwykle lekkiego i odpornego na zarysowania tytanu. Tytanowe wykończenie Grade 5 nadaje mu matowo-szary wygląd, inspirowany charakterystycznym dla AMG lakierem szarość selenitu magno. Do produkcji tarczy wykorzystano włókno węglowe – materiał, z którego wytwarzane są elementy aerodynamiki maszyn AMG. Części te powstają w złożonym procesie i słyną z niezwykłej lekkości oraz sztywności. Czarna tarcza z włókna węglowego kontrastuje ze srebrnymi oznaczeniami, przywodząc na myśl wskaźniki wyścigowych aut.

Do zasilania tego wszechstronnego zegarka służy solidny i precyzyjny, automatyczny mechanizm IWC kaliber 69385, który umożliwia nawet 12-godzinne pomiary czasu. Na deklu z przyciemnianego szafirowego kryształu widnieje logo Mercedes-AMG. Szafirowe szkło po obu stronach ma antyrefleksyjną powłokę. Wodoodporność wynosi 6 barów, a rezerwa chodu – 46 godzin. Zegarek ma pasek z czarnej, tłoczonej skóry cielęcej z kontrastowym szwem i składanym zapięciem.

Czasomierz Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG jest dostępny w przedsprzedaży od 21 maja br. na stronie IWC.com, a także w butikach IWC i u autoryzowanych partnerów handlowych. Zegarek kwalifikuje się do rejestracji w programie opieki My IWC i tym samym korzysta z 6-letniego przedłużenia standardowej 2-letniej międzynarodowej gwarancji.

Mercedes-AMG
Mercedes-AMG to marka samochodów sportowych i o wysokich osiągach z siedzibą w Affalterbach w Niemczech, należąca do Mercedes-Benz Cars. Fascynacja światem wyścigów zachęciła Hansa Wernera Aufrechta i Erharda Melchera, by w 1967 r. założyć firmę AMG. Od 2005 r. Mercedes-AMG GmbH jest spółką w pełni zależną Daimler AG i reprezentuje sportowy oddział firmy – z szeroką gamą modeli, począwszy od aut kompaktowych o wysokich osiągach aż po samochody prawdziwe sportowe, takie jak rodzina AMG GT. W przeciwieństwie do wielkoskalowej produkcji silniki Mercedes-AMG są montowane w Affalterbach zgodnie z zasadą „jeden człowiek, jeden silnik”. Korzenie AMG wywodzą się z toru wyścigowego i dlatego marka do dziś stawia na wydajność oraz innowacyjność. Za literami „AMG” kryją się najwyższe osiągi, ekskluzywność, emocje, dynamika oraz przyjemność z jazdy. AMG niezmiennie wyznacza standardy i, jako submarka Mercedes-Benz, ma ambicję dalej wzmacniać ofertę producenta jako luksusowy marka samochodów o wysokich osiągach. Obecnie AMG realizuje misję transformacji firmy i na nowo definiuje przyszłość osiągów dzięki zelektryfikowanym układom napędowym.

IWC Schaffhausen
W 1868 r. amerykański zegarmistrz i przedsiębiorca Florentine Ariosto Jones przybył z Bostonu do Szwajcarii, do Schaffhausen, gdzie założył firmę International Watch Company. Jego wizjonerskim marzeniem było połączenie zaawansowanych amerykańskich metod produkcji z kunsztem szwajcarskich zegarmistrzów – i tworzenie najlepszych kieszonkowych zegarków swoich czasów. W ten sposób Florentine Ariosto Jones zapoczątkował unikalne inżynierskie podejście IWC oraz scentralizowaną produkcję mechanicznych zegarków w Szwajcarii.

W ciągu swojej 150-letniej historii IWC Schaffhausen zyskało renomę dzięki tworzeniu funkcjonalnych, zaawansowanych rozwiązań dla czasomierzy – rozwiązań, które są pomysłowe, solidne i intuicyjne w użyciu. Jako pionier w stosowaniu tytanu i ceramiki IWC specjalizuje się dziś w projektowaniu zaawansowanych technicznie kopert z wyszukanych materiałów, takich jak glinek tytanu i Ceratanium®. Przedkładając zasadę „forma podąża za funkcją” ponad estetykę, producent tworzy ponadczasowe kreacje ucieleśniające marzenia i ambicje ich właścicieli.

IWC pozyskuje materiały w sposób odpowiedzialny – i podejmuje działania w celu zminimalizowania ich wpływu na środowisko, produkując rzeczywiście zrównoważone zegarki, budowane tak, aby przetrwały pokolenia. Firma szczyci się szkoleniem własnych przyszłych zegarmistrzów i inżynierów, a także oferowaniem doskonałego środowiska pracy dla wszystkich zatrudnionych. IWC współpracuje również ze światowymi organizacjami wspierającymi dzieci i młodzież.

Pozdrawiam społeczność KlassikAuto.pl
Tomasz Mucha, e-mail: [email protected]