Imprez z roku na rok przybywa, podobnie, jak kolekcjonerów i osób, doceniających kunszt motoryzacyjnych zabytków. Moim zdaniem warto odwiedzać imprezy, które debiutują w kalendarzu samochodowych wydarzeń. To doskonała okazja do poznawania nowych, pięknych miejsc i pięknych samochodów.

W tym roku 8 lipca, po raz pierwszy na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach spotkały się 53 załogi uczestniczące w I Turystycznym Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Stanowił on jedną z głównych atrakcji dwudniowego programu Festiwalu Turystycznego, odbywającego w dniach 7-8 lipca. Sceneria świetna, warunki parkingowe również, a organizatorzy zatroszczyli się o wszystkie elementy dobrego zlotu.

Uczestnicy, załogi w klasykach wyprodukowanych do 1990 r., wzięli udział w Rajdzie Turystycznym wg itinerera strzałkowego z zagadkami, odwiedzili ciekawe punkty na mapie miasta. Na poszczególnych etapach przygotowano dla nich rozmaite konkurencje. W ramach Zlotu zaprezentowano wyprawy turystyczne klasykami, między innymi relacja z Caravana Go Romania 2017 i Caravana Go Romania 2018. Na koniec przyznano nagrody w różnych kategoriach, m.in.: najładniejszy samochód, najciekawsza historia podróżniczą klasykiem, najlepszy strój z epoki.

Organizatorzy zlotu już dziś zapraszają za Zlot pod Hotelem Styl 70, który odbędzie się 14 października 2018 roku.