Charakterystyczne połączone ze sobą cztery kółka jednoznacznie kojarzą się z marką Audi. Historię powstania tego symbolu warto zgłębić w August Horch Museum Zwickau.


120 eksponatów, ulica z początku XX wieku i niepowtarzalna atmosfera starej fabryki to atuty muzeum. Otwarte jesienią 2004 roku August Horch Museum Zwickau w przyszłym roku podwoi swoją ekspozycję.

W salach na kilu poziomach zaprezentowano w układzie chronologicznym historię jednego z największych producentów samochodów w Europie. August Horch zaczynał w Benz & co, gdzie zbierał doświadczenie. Przeplatająca się historia Audi, Horcha, Wanderera i DKW przyniosła w 1932 roku połączenie tych firm w Auto Union AG.

Lata 50-te dwudziestego wieku to produkcja w Zwickau Trabanta – 22 października 1973 roku z linii produkcyjnej zjechał milionowy samochód. Następnie firmę i zakłady przejął Volkswagen, który zaprzestał produkcji w tej starej fabryce.

Warto odwiedzić to muzeum i szczegółowo poznać fascynującą historię poprzez ciekawe eksponaty: oryginalne maszyny, narzędzia, silniki i techniczne szczegóły, flagowe, oraz unikatowe samochody i jednoślady.

Muzeum otwarte jest od wtorku do soboty w godzinach 9:30 – 17:00.
Bilet normalny kosztuje 6.00 Euro, ulgowy 4.00 Euro, dzieci poniżej 6 roku życia wchodzą za darmo.

August Horch Museum Zwickau gGmbH
Audistraße 7
08058 Zwickau, Niemcy