1 – 2 maja 2016 roku odbył się Festiwal Motoryzacyjny w Stratford.

Stradford to miasto zlokalizowane w środkowej Anglii, w hrabstwie Warwickshire, nad rzeką Avon. Jest to miasto urodzenia Wiliama Shakespeare’a i to właśnie dzięki jego sławie stało się cenionym rodkiem turystycznym w Anglii. Miasto jest cennym rodkiem kulturalnym Wielkiej Brytanii. Mieści się tam Teatr Shakespeare’a, w którym odbywają się coroczne festiwale.

Popularny w tym mieście okazał się również festiwal motoryzacyjny.
Stratford Festival of nmotoring (50) Foto Łukasz Knitter

Festiwal organizowany jest od 2013 roku w pierwszy weekend maja. Również w tym roku po raz kolejny zabytkowe samochody pojawiły się na ulicach Stratford.

W porze lunchu kawalkada zabytkowych samochodów pojawiła się w centrum miasta. Trasa przejazdu obejmowała Warwickshire i Gloucestershire, a następnie samochody powróciły do Stratford i zaparkowały na ulicach miasta. Oprócz oldtimerów na mieszkańców i gości czekały liczne atrakcje, z których mogli korzystać i cieszyć się nie tylko miłnicy motoryzacji.
Stratford Festival of nmotoring (5) Foto Łukasz Knitter

Cała impreza odbywa się w klimacie rodzinnym. Organizatorzy zadbali o muzykę na żywo, atrakcje dla najmłodszych, loterie, gokarty i inne ciekawostki zlokalizowane na terenie całego miasta. Tegoroczne wydarzenie powiązano z 400setną rocznica śmierci Williama Szekspira stad wiele atrakcji było związanych z poetą i jego twórczością.
Brytyjcy miłnicy zabytkowych pojazdów mogli zobaczyć wielkie marki i prawdziwe legendy, których lśniące w słońcu maski, zwariowane kolory stanowią prawdziwe legendy motoryzacyjnego projektowania. To jak wyglądały samochody, ich oryginalne wykonanie, detale i stan w jakim są zachowane tworzyło niesamowitą aurę tego wydarzenia.
Na ulicach miasta pojawiły się również najnowsze modele co dało unikalną mieszankę nowych i starych pojazdów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem:
https://web.facebook.com/StratforduponAvonFestivalofMotoring/timeline